TAMER'İN POZU HASEKİ'NİN OTURMASI

15:07:59 | 2016-09-27
OSMAN ÇİFTCİ
OSMAN ÇİFTCİ      osmanciftci3800@gmail.com

FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen ile 12 AK Parti Milletvekili’nin fotoğrafını bize ulaştıktan sonra Cumartesi sabahında fotoğrafta yer alan Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in açıklamasıyla birlikte www.kayseriolay.com internet sitemizde yayınladık.
Haber sosyal medyada adeta paylaşım rekoru kırıyor. İnternet sunucularımızın verilerine göre onbinlerce insan haberi okudu... Fotoğraf dün de gazetemizin manşetinde yayınlandı. Sözcü Gazetesi de fotoğrafı dün manşetinden verdi... Halk Tv başta olmak üzere birçok basın kuruluşu da konuyu işledi...
Dün bu fotoğrafla ilgili Halk Tv’nin telefon bağlantısı talebi üzerine eski Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener’in de katıldığı Haber Masası Programı’nda yayında da anlattım; Tamer ve beraberindeki milletvekilleri 2012 yılında Newyork’ta Türk Günü’ne katılmaya gitmişken bir Türk vatandaşının evinde New Jersey’da kahvaltıya gitmişler. Orada da Fetullah Gülen’in yeri yakın diye çoğunluk ısrar edince FETÖ elebaşısına da ziyarete gitmişler.
Fotoğraf Hükümetle cemaat arasındaki dershane kavgasından sonra bile olsa milat olarak kabul edilen 2013 yılı 17/25 Aralık olaylarından önce çekilmiş...
Fotoğrafta yeralan dönemin Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya FETÖ’cü müydü? Evet FETÖ’cüydü, 7 Haziran seçimlerinden önce FETÖ’nün talimatıyla AK Parti’den istifa eden milletvekilleri arasındaydı, şimdi de zaten yurtdışında firarda...
İsmail Tamer FETÖ’cü müydü? Benim bildiğim böyle birşey yok... Ama sahibi oldukları sağlık lisesinde 2015 sonrasında bile maaşlar Bankasya’dan ödenmiş. Memura suç ama bunlara ne olur bilmem...
HalkTv’de ki programda Abdullatif Şener, 2004 yılında FETÖ’ye karşı alınan MGK kararının esas alınması gerektiğini söylese de o günün siyasi yetkililerinin açıklamasına baktığımızda mesela dönemin Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “2004’teki MGK kararı hükümet tarafından yok hükmünde kabul edilmiş, hiç bir bakanlar kurulu kararı alınmamış, hiçbir işlem yapılmamıştır” diyor...
Ne yazık ki, FETÖ’nün önünü açtılar...
Milat olarak 2013 yılı 17/25 Aralık’ını esas kabul edenlerin dikkatine diyerek Halk Tv telefon bağlantısında da anlattım. Geçtiğimiz günlerde haberini de yapmıştık.
2014 yılında başlayan ve geçtiğimiz günlerde iddianamesi mahkemeye sunulan 68 sanıklı FETÖ davasının iddianamesinin detaylarında Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile ilgili bir SMS var.
FETÖ’den halen tutuklu bulunan Hacı Boydak, FETÖ’den halen tutuklu bulunan Hamdi Kınaş’a 30 Mart 2015 gecesi mesaj atıyor ve Özhaseki’nin artık oturmaya çağırılmamasını son zamanlarda hakaret içeren açıklamalar yaptığını ama bu konuda kararı Sıddık Hoca kod adlı kişinin vermesini istiyor.
Sıddık Hoca dedikleri FETÖ’nün şu anda firarda olan Kayseri İmamı Sıtkı Baş.
Kınaş da 31 Mart sabahı Boydak’a “aynı şeyi düşünüyoruz, Sıddık abimizle istişare edelim.” şeklinde bir cevap veriyor.
Bu SMS’ten anladığımıza göre Bakan Özhaseki, 17/25’ten 13 ay sonrasına kadar FETÖ’nün Kayseri İmamı’nın karar verici konumda olduğu oturmalara katılmış. 17/25 milat ise Bakan Özhaseki’yi kim nasıl kurtaracak merak ediyorum.
Ha bu oturmalara katılması Özhaseki’yi FETÖ’cü eder mi orası ayrı mesele. Hukuk, kanun, devlet ne der bilemem.
Ama şu örneği veriyorum. Özhaseki’nin yıllarca yönettiği Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiyede çalışan bir itfaiye eri, FETÖ’den açığa alındı sonra da tutuklandı. Adı nedir, hakkındaki bilgi bulgu nedir bilmiyorum.
Ama diyorum ki, itfaiye eri evine ekmek götürmek için ateşin içine atlayarak, canını ortaya koyan biri. İlla ki hakkında bulgu vardır ki tutuklanmıştır. Ne yaptı bilmiyorum, himmet mi verdi, FETÖ’yü mü övdü, başka bir suçu mu var bilemiyorum.
Diyorum ki, itfaiye eri FETÖ’cü olduğu için tutuklanırken bırakın 17/25’ten önce FETÖ’yü ziyarete giden milletvekillerinin Fetullah Gülen ile pozlarının çıkmasını 17/25’ten sonra 13 ay FETÖ imamıyla, ileri gelenleriyle oturup kalkan Bakan Özhaseki ne olacak?
Özhaseki bu irtibatına rağmen suçsuz ise o itfaiye eri ne olacak?
Sanki ortada adil olmayan bir durum söz konusu. Bir günün adaletini 70 yıllık ibadet kadar kıymetli gören bir dinin mensubuyuz. Bu tablo bana adil gelmiyor.
Bu yazıdaki amacım da ne Özhaseki’yi FETÖ’cü ilan etmek ne de adını dahi bilmediğim itfaiye eri nezdinde benzeri konumdakileri aklamaya çalışmak.
Bana kalırsa FETÖ’ye maddi ve manevi destek veren herkesin bir şekilde vebali var ve Allah bunu soracak...
Ama illaki adalet...
ETİKET :  

Tümü -- Adversting 8 --