‘Suriyeliler’i kendi toprakları için savaşıp, şehit olmaya davet ediyoruz’

Kilci: “Biz kellemizi ortaya koyarız”

20:09:23 | 2016-12-23

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri eski Milletvekili Hasan Ali Kilci, Türkiye’nin zor günler geçirdiğini ve art arda da şehit haberlerinin geldiğini belirtti. “Başka ülkelerin sınırları içerisinde bizim işimiz yok.” diyen Kilci,

Suriye’deki Fırat Kalkanı operasyonu ve gelen acı haberlerle ilgili de açıklama yaptı. Kilci, “Kendi Ülke sınırlarımızı iyi kontrol edemediğimiz için başımıza bunlar geliyor.” dedi. Kilci, “Biz Ülkücüler olarak devletimiz için tehlikeye gördüğümüz yerde, kellemizi ortaya koyarız. Bunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da hükümette biliyor.” diye konuştu.

 Kayseri Olay’a özel açıklama yapan MHP eski Milletvekili Hasan Ali Kilci, sınırların devlet tarafından kontrol edilmesi gerektiğini söyledi.

“Diğer ülkelerin iç meseleleri bizim problemimiz değil, başka ülkelerin sınırları içerisinde işimiz olmamalı” ifadelerini kullanan Kilci, “Devlet milletini ve ülkesini hem korumalı, yaşatmalı hem de doyurmalıdır.

Buradan hareketle yine tekrarlıyorum. Başka bir ülkenin iç sorunu bizim öncelikli meselemiz değil. Bu bizi birinci derecede ilgilendirmiyor. Biz ülkücüler olarak devletimiz için tehlikeye gördüğümüz yerde, kellemizi ortaya koyarız. Bunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da, AKP hükümeti de biliyor.” şeklinde konuştu.

 “BİZİM ÜLKEMİZDE BİZİM PARAMIZLA BİZE CAKA SATIP AHLAKSIZLIK YAPIYORLAR. BUNLARI KENDİ TOPRAKLARI İÇİN SAVAŞIP, ŞEHİT OLMAYA DAVET EDİYORUZ”

 Açıklamasında, “Şu ana kadar Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Suriye’den kaçarak Türkiye’ye gelenlere 21 Milyar dolar para harcadı.” ifadelerini de kullanan Kilci, şöyle konuştu: “Şimdi biz bu Suriyeli Iraklı din kardeşlerimiz için insanlık için kadınlar ve çocuklara gönlümüz kapımız açık. Mülteci kamplarında en güzel hayatı yaşatalım, onları koruyalım ama bu ülkelerden gelen çalışabilecek, savaşabilecek, sağlıklı olan sayıları yüz binlerle ifade edebileceğimiz erkekler ülkelerinden kaçıyorlar bizim ülkemizde bizim paramızla bize caka satıp ahlaksızlık yapıyorlar. Olaylar çıkarıyorlar. Bunları kendi toprakları için savaşıp, şehit olmaya davet ediyoruz. Bu şekilde davrandığım konuştuğum için bazı mihraklar bizi tenkit etmeye çalışıyorlar, tabii ki bunları dikkate almıyorum. Bunlar aynı mayadan yoğrulmuş insanlar. Müslümanlık dışarıda satılan meta değil. Allah’la kul arasındadır riya götürmez.”

 “TOPLU AÇILIŞLARA ARA VERSİNLER”

 “Fırat Kalkanı operasyonunda şehit olan yiğit askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” diyen Kilci, “Bunun yanında yine yüreklerimize ateş düştü. Rabbim bütün yavrularımızın ailelerine sabır versin. Toplu açılış ve stat açılışlarına ara vermelerini de biz hassaten büyüklerimizden arz ediyorum.” dedi. Haber: Güler Ruhsar AKTAŞ
ETİKET :   Kayseri haberleri Haber MHP AKP Siyaset Milletvekili Hasan Ali Kilci Suriye

Tümü