OSB Başkanı, Meclis’e fotoğraf göndermiş:

"Kayseri'de işçi arıyoruz, yatırım yapıyoruz”

20:17:31 | 2016-12-21

AKP Grup Başkanvekili ve aynı zamanda Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’nin ekonomik sorunlara yönelik bazı tespitlerine ve açıklamalarına yanıt verirken Meclis’te, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nden gelen mesajları örnek gösterdi.

Turan, “Sayın Kesici,  birçok örnek verirken ‘OSB’ler batıyor, sanayi mahvoluyor.’ dedi. O konuşmadan hemen sonra 3 tane OSB başkanından Kayseri’den, Kocaeli’den, Denizli’den bir sürü fotoğraf geldi ‘İşçi arıyoruz.’, ‘Yatırım yapıyoruz.’ diye.” ifadelerini kullandı. Meclis’teki ekonomik sorunların tartışıldığı sırada CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’nin, faiz, dış borç başta olmak üzere ülke ekonomisine yönelik yaptığı bazı açıklamalara yanıt veren AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Kayseri OSB’den gelen mesajlarla Kesici’ye cevap verdi.

MECLİS’TE AÇIKLADI
Turan, şunları söyledi: “Sayın Kesici konuşmasında birçok örnek verirken ‘OSB’ler batıyor, sanayi mahvoluyor.’ dedi. O konuşmadan hemen sonra 3 tane OSB başkanından Kayseri’den, Kocaeli’den, Denizli’den bir sürü fotoğraf geldi ‘İşçi arıyoruz.’, ‘Yatırım yapıyoruz.’ diye. Bu ülke batmadı arkadaşlar. Dönemsel olarak sıkıntılar olabilir, dönemsel olarak kurun değiştiği anlar olabilir, çevremizdeki savaşlarla beraber, Avrupa’nın ekonomisinin geriye gitmesiyle beraber sıkıntılar da olabilir. Ama, bütçemiz de, enflasyon da, faiz de, yatırım da tamamen kontrolümüz altında olmakla beraber yarınlar için daha iddialıyız, göreceksiniz daha iyi şeyler yapacağız inşallah.”

Haber: Cafer ZENGİN

 
ETİKET :  

Tümü