OKUL-AİLE İŞBİRLİĞİ İLE YILSONU SERGİSİ

OKUL-AİLE İŞBİRLİĞİ İLE YILSONU SERGİSİ

11:41:59 | 2016-06-01

Kocasinan Halk Eğitim Merkezi ile Sabit Bozahmetoğlu İlkokulu işbirliğinde kadınlar el emeği göz nuru eserlerini sergiledi. 

Kocasinan Halk Eğitim Merkezi ile Sabit Bozahmetoğlu İlkokulu işbirliğinde “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında gerçekleştirirken yılsonu sergisi ve veliler arası kitap okuma yarışması ödül töreni yapıldı.

 

 

Ziya Gökalp Semt Konağı’nda gerçekleştirilen programa, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ’ın yanı sıra Kocasinan Milli Eğitim Şube Müdürü Faruk Uzunkoca, Kocasinan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Bozyer, 6’ıncı Eğitim Bölgesi Koordinatör Müdürü Bekir Koçtürk,Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Çiftci Zübeyde Hanım İlköğretim Okul Müdürü Metin Durmuş, Ziya Gökalp Mahalle Muhtarı Aslan Terkeşli ile öğrenciler, veliler ve öğretmenler katıldı.

Burada konuşan Sabit Bozahmetoğlu İlkokulu Müdürü Ümit Söğüt, “Bu yöndeki yılsonu etkinlikleri ile öğrencilerimizin becerilerini geliştiriyoruz, aynı zamanda okul, aile işbirliği ile de el emeği, göz nuru ürünlerin ortaya çıkmasını sağlıyoruz. Velilerimiz, öğrencilerimiz yıl boyu emek vererek güzel bir sergi ortaya koydular. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu yöndeki çalışmalara önümüzdeki yılda devam edeceğiz.”dedi.

245 öğrencinin bu yöndeki etkinliklere bire bir katılarak görev aldığını da belirten Söğüt, aynı zamanda  “Annem Kitap Okuyor” projesi kapsamında da annelerin, evlerinde çocukları kitap okumaya yönlendirdiğini söyledi.

Söğüt, Halk Eğitim Merkezi’ne de desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Söğüt’ün konuşmasının ardından okulun 1-D sınıfı öğrencileri Kafkas Dansları gösterisi yaptı. Öğrenciler izleyenlerden alkış aldı.

 

Programda eğitimde veli işbirliğini geliştirmek amacıyla gerçekleştirilen kitap okuma yarışmasında dereceye giren velilere ödülleri de verildi.

Velilerde birinci Sibel Yılmaz, ikinci Fevziye Güler, üçüncü Merzuka Güneri, dördüncü Tülay Arınç oldu.

Yine okul bünyesinde gerçekleştirilen sınıflar arası bilgi yarışmasında da dereceye giren 2/A, 3/E, 4/F öğrencilerine de ödülleri protokol mensuplarınca verildi.

 

Ödül töreni sonrasın da “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında Kocasinan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından okulda gerçekleştirilen iğne oyası, ev tekstili ve elde suzeni kursları sonrasında kursiyeriler yaptığı el emeği, göz nuru ürünlerin yer aldığı serginin açılışı yapıldı.

 

Açılışın ardından Kurs Eğitmeni Nurcan Göktaş, davetlilere sergi hakkında bilgi verdi.

Kurslara velilerin yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Eğitmen Nurcan Göktaş, “Uzun bir maratonun ardından velilerimizin emekleriyle ortaya güzel bir sergi çıktı. Bu sergi sayesinde kursiyerlerimizin el becerileri gelişti. Velilerimiz boş zamanlarını güzel işler ortaya koyarak değerlendirdi. Bu çerçevede bize destek veren okulumuz yönetimine, Halk Eğitim Merkezi yetkililerine ve velilerimize teşekkür ediyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde daha güzel işleri ortaya koymak için bir arada oluruz. Yaz aylarında da Kocasinan Belediyemizin desteği ile kurslarımıza devam etme yönünde çalışmalar var. Buradan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a da teşekkür ediyoruz. Belediye-Okul ve aile işbirliği ile insanlarımızın  sosyal hayatlarının gelişime katkı sunmaya yönelik projelerimiz de devam edecek.” şeklinde konuştu.

 
ETİKET :  

Tümü