O DURAĞA CEZA!

O DURAĞA CEZA!

06:58:15 | 2016-06-15

“EVİMİN ÖNÜNÜ KAPATIYOR” GEREKÇESİYLE OTOBÜS DURAĞINI BAŞKA BİR YERE TAŞIYAN ŞAHSA 219 TL CEZA!

Kocasinan İlçesine bağlı Yemliha Mahallesi’nde bir vatandaş Belediye görevlilerince evinin önüne koyulan durağı, “Evimin yolunu kapatıyor” gerekçesiyle yerinden söküp, çöp konteynırının olduğu başka bir bölgeye taşıdı. Yaşanan bu gelişmenin ardından Zabıta tarafından, H.A.’ya durağın yerini değiştirmekten ve  4 metrekarelik kilitli parkeyi bozmaktan tutanak tutuldu.

Kayseri’nin, Kocasinan ilçesine bağlı Yemliha Mahallesi’nde otobüs durağı içine koyulan bir çöp konteynırı dikkat çekti. Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan bir otobüs durağı ve otobüs durağının içinde yer alan çöp konteynırı görenleri şaşkına çevirdi. Konu sosyal medyada da ilgi gördü. Çöp konteynırını durağın içinde görenler esprili yorumlar yaptı.

BELEDİYE DURUMA EL ATTI, 219 TL CEZA KESTİ

Ortaya çıkan bu durumun ardından Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kocasinan Belediyesi Zabıta ekipleri harekete geçti. Yemliha’da söz konusu alanda inceleme yapan ekipler, H.A.’nın evinin önüne koyulan otobüs durağından, “Evimde inşaat çalışması var. Araçlar rahat girip, çıkamıyor. Evimin yolunu kapatıyor.” dediği ve bu durumdan rahatsız olduğu için de durağın yerini yaklaşık 5 metre sola kaydırdığını tespit etti.

Bunun üzerine H.A. hakkında zabıta ekipleri, “Belediyeden izin alınmadan, belediyeye ait otobüs durağının yerini değiştirmek ve aynı zamanda belediyeye ait 4 metrekareli kilitli kaldırım taşını bozmaktan” 219 TL ceza tutanağı tuttu.

Diğer yandan durak eski yerine taşınırken, tutulan ceza tutanağının önümüzdeki hafta Belediye Encümen’in de görüşüleceği ve kabul edilmesi durumunda da H.A.’nın belediyeye ait otobüs durağını başka bir yere taşımaktan 219 TL ceza ödeyeceği ifade edildi. Haber: Cafer ZENGİN

 
ETİKET :  

Tümü