Mustafa Boydak, "Bize hain diyenler utansın"

Boydak, Kasım ayı başında mahkemenin başlayacağını duyurdu, twitter üzerinden flaş açıklamalar yaptı...

00:16:51 | 2016-09-03

Boydak Holding'in TMSF'ye devredilmesinin ardından Mustafa Boydak, ortağı oldukları ve TMSF'ye devredilmeyen Türkiye Finans Katılım Bankası'ndan ayrıldıklarını duyurdu, Boydak ailesine yönelik FETÖ operasyonları ile ilgili olarak da "hukuka saygı gösterilmeli." dedi.
"BANKACILIK SERÜVENİNE VİRGÜL KOYMA ZAMANI"
Mus­tafa Boydak, Temmuz ayı başında Türkiye Finans’taki hisselerini satacaklarını duyurarak bankacılıktan çıkabileceklerini açıklamıştı.
Boydak, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da şu duyuruyu yaptı:
"17 yıldır Türkiye Finans Katılım Bankası'nda yürüttüğümüz bankacılık serüvenine virgül koyma zamanı geldi. Tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürler.
Katılım Bankacılığı sektöründe birlikte çalışma fırsatı bulduğum tüm sektör yöneticilerine hissedarlarına ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.
Birçok ekonomik krizi birlikte göğüslediğimiz arkadaşlarımızı unutmam mümkün değil. Hep birlikte nice büyüme hikayeleri görmek dileğiyle."
"HER TÜRLÜ HAKKIM HELAL OLSUN"
Boydak Twitter'da ki açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Sevgili Dostlar 2008-2015 yılları arasında Suudi Arabistan 'dan Türkiye 'ye toplam 1.600.000.000 usd lik doğrudan yabancı sermaye getirdik.
Suudi Arabistan'dan bugüne kadar gelmiş en büyük doğrudan yatırım Türkiye Finans Katılım Bankasına yapılmıştır. Katkımız için gururluyum.
Bu işleri yaparken en büyük destekçim Cezaevinde bulunan kardeşlerim ve kadim dostum Murat Ülker olmuşlardır. Her türlü hakkım helal olsun.
Artık Türkiye Finans Katılım ile ilgili bir yorum yapmayacağım. Katılım Bankalarının tamamı benim ilgi alanımda ve müşterileriyiz aynı zamanda."
"HUKUKA SAYGI GÖSTERİLMELİ, SUÇUMUZ VARSA ZATEN..."
Mustafa Boydak, ailesine yönelik olarak yapılan FETÖ operasyonları ile ilgili olarak da kendini hakim savcı yerine koyan gazeteciler olduğunu belirterek, "hukuka saygı gösterilmeli" dedi.
Mustafa Boydak'ın bu konudaki Twitter paylaşımı ise şöyle:
"Malum ailemizle ilgili yürüyen bir yargı süreci var. Kasım ayı başında nasip olursa ilk mahkemeye çıkılacak. Olumlu olumsuz yorum yapılıyor.
Özellikle kendini hakim savcı yerine koyan tipler gazeteci olduğunu söyleyen kişiler sınırlı sayıda da olsa var. Hukuka saygı gösterilmeli.
Yargı sürecinde olduğumuz için konuşmamaya özen gösteriyoruz. Yapılan iftiralar için zamanı gelince hukuki haklarımızı tümüyle kullanacağız.
Tüm Türkiye 'den isteğim; Bırakın bağımsız yargı sağlıklı bir şekilde yargılamasını yapsın.Suçumuz varsa zaten gereken cezayı verecektir.
Boydak ailesi olarak Türkiye sevdamızı yakın geçmişte yaptıklarımız, yapmaya devam ettiklerimizle tüm Dünya bilir. Bize hain diyenler utansın.
Kusura bakmayın bu aralar basın ve medyadan uzak kaldım. Bu mecra üzerinden sizlerle dertleşmek istedim. Uzattım biraz farkındayım. İyi geceler"
ETİKET :   Mustafa Boydak hain diyen utansın Türkiye finans kasım ayı ilk mahkeme

Tümü