80 MİLYON TL'LİK YATIRIM

80 MİLYON TL'LİK YATIRIM

10:21:14 | 2016-06-16

Büyükşehir Belediyesi şehir merkezindeki trafik yükünü azaltmak ve ulaşımı daha konforlu hale getirmek için yatırımlarını sürdürüyor. Bu yatırımlardan olan ve Kocasinan Bulvarı üzerine yapılan köprülü kavşaklar, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin yanısıra Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve Kayseri protokolünün katılımıyla yarın saat 18.30'da açılacak. 80 milyon TL'lik yatırımla hayata geçirilen kavşaklar, eski çevre yoldaki dört önemli kavşağı kesintisiz hale getirecek. 
Büyükşehir Belediyesi Kayseri'deki önemli ulaşım yatırımlarından olan köprülü kavşakları ardı ardına hizmete açıyor. Kavşaklardan ilki olan Karayolları Kavşağı daha önce hizmete açılmıştı. Hastane ve İstasyon Caddesi Kavşaklarını kapsayan köprünün açılış töreni ise terörle mücadelede verdiğimiz şehitlerimiz nedeniyle iptal edilmişti. Büyükşehir Belediyesi yarın saat 18.30'da Nato Caddesi Kavşağı'ndaki yonca yapraklı köprülü kavşakta yapılacak açılışla Kocasinan Bulvarı üzerindeki tüm yatırımları hizmete açacak.
Kocasinan Bulvarı ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerindeki trafik akışının hızlandırılması, kavşaklarda oluşan trafik yoğunluğunun ortadan kaldırması ve konforlu bir seyir sağlamak amacıyla yapılan köprülü kavşaklar DSİ kavşağı ile Fuzuli Kavşağı arasındaki yaklaşık 5 kilometrelik yolda kesintisiz bir trafik hattı oluşturuyor. Dört ayrı kavşaktaki sorunu tamamen gideren köprülü kavşaklar 80 milyon TL'ye mal oldu.Allahınızı severseniz ne köprü yapın nede köprülü kavşak yapın bırakın yollar eski halinde kalsın millet bir köprü yapıyor 10 adettrafik lambasını kaldırıyor yolu kısaltıyor siz bir köprü yapıyorsunuz 10 tane trafik ışığı koyup yolu uzatıyorsunuz helal olsun size