MHP’de, Yücebaş yeniden aday!

MHP Kayseri İl Başkanı Ersoy: “Bundan sonrada inşallah MHP güçlenerek yoluna devam edecektir”

16:18:27 | 2017-01-04

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Melikgazi İlçe Başkanı Ertuğrul Yücebaş, 8 Ocak'ta yapılacak 12. Olağan Kongre'de yeniden aday olduğunu açıkladı. Yücebaş, "Türkiye karanlık bir tüneldedir ve acilen bu karanlık tünelden atılacak adımlarla çıkarılmalıdır." dedi.

 MHP Melikgazi İlçe Başkanı Ertuğrul Yücebaş’ın adaylığını açıkladığı parti İl Binasındaki basın toplantısına, eski milletvekili Hasan Ali Kilci, MHP İl Başkanı Baki Ersoy, Kocasinan İlçe Başkanı Serkan Tok, Kayseri Kadın Kolları Başkanı Serap Şule Kalın ve partililer katıldı. Melikgazi İlçe Başkanı Ertuğrul Yücebaş, 8 Ocak Pazar günü Tuana Düğün Salonu'nda 12. Olağan İlçe Kongresi'nin düzenleyeceklerini söyledi.

 

Yücebaş, "Türk milletinin ve yegane gözbebeğimiz Türkiye Cumhuriyeti devletinin hızla belirsizliklere götürüldüğü günler yaşamaktayız. Vatan ve milletin bölünmez bütünlüğünün tehlikede olduğu, devlet mekanizmasının ve adalet sisteminin kamu vicdanında ağır yaralar aldığı bir süreci yaşıyoruz" dedi. Millet iradesine ipotek konmaya çalışıldığı, birliğin ve beraberliğin zedelendiği, bölücü ve hainlerin peşrev çektiği bir yılı geride bıraktıklarını savunan Yücebaş, şöyle konuştu: "Türk’ün kanıyla ve canıyla kurduğu vatanımız üç cephede hainlerle, bölücülerle ve kalkışmacılarla mücadele etmektedir. Dünyada başka bir ülke yoktur ki, üç cephede üç ayrı terör örgütü, onun uzantıları ve destekçileri ile mücadele etsin. Türkiye karanlık bir tüneldedir ve acilen bu karanlık tünelden çıkacak adımlar atılmalıdır. Vatanımızın yegane umudu ve son kalesi MHP’nin ve liderimiz Devlet Bahçeli beyin yanında yer alarak lider, teşkilat ve doktrin ilkesinden taviz vermeden hem ülkeme hem de şehrime katkıda bulunmak için mensubu olmaktan gurur duyduğum MHP’den Pazar günü yapılacak olan 12. Olağan Kongrede yeniden adayım." Yücebaş ayrıca "Ben ve ekibim, gecemizi gündüzümüze katarak MHP'nin varlığını, üç hilal sancağını, Melikgazi'nin her alanında dalgalandırmak için kararlıyız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" dedi.

İL BAŞKANI ERSOY: “BUNDAN SONRADA İNŞALLAH MHP GÜÇLENEREK YOLUNA DEVAM EDECEKTİR”

MHP İl Başkanı Baki Ersoy ise şuana kadar yaptıkları genel kurulda MHP'ye yoğun katılım ve istek olduğunu belirterek, "Liyakat ve sadakat sahibi ülkücülerin bu teşkilatlara sahip çıkması gerekiyor. 1 Kasım seçiminden sonra yaşadığımız süreçte 4 ilçe başkanımızın içerisinde dik duran bir kişide Ertuğrul Yücebaş’tı. Bu anlamda bu makamları hak eden ülkücüler olduklarını düşünüyorum. Bu zamana kadar yapmış oldukları çalışmalardan dolayı gerek kendisine gerekse yönetim ve kadın kolları üyelerine ayrı ayrı teşekkür ederim. Bundan sonrada inşallah MHP güçlenerek yoluna devam edecektir." dedi.

 
ETİKET :   MHP Melikgazi Kongre Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy Ertuğrul Yüvebaş Hasan Ali Kilci Serap Şule Kalın Kayseri haberleri MHP haberleri

Tümü