Mahalle tepkisi!

HANGİ MAHALLELERDE DEĞİŞİM VAR?

15:20:16 | 2016-10-01

Melikgazi ilçesinde, mahalle sayısını azaltılmasına yönelik çalışma yapılacağını belirten bazı mahalle sakinleri bu duruma tepki gösterdi. Dertlerini anlatmak için vatandaşlar ilgili kamu kurumlarının kapısını çalacak. Hatta bu konuda bazı vatandaşların, ilk etapta Melikgazi Belediye Meclisi toplantısına giderek başta Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç  olmak üzere meclis üyelerinden destek talep edecekleri ve yapılacak çalışmadan geri adım atılmasını isteyecekleri kaydedildi.

 

Kayseri Olay Haber Merkezi’ne açıklama yapan bazı vatandaşlar, “Tarihi mahallelerimizin adı tarih olacak. Yani bir diğer anlamda köylerimizin isimleri de artık  anılmayacak. Bunu kabul etmiyoruz. Belediye yetkililerimizi bu konuyu bir kez daha düşünmeye davet ediyoruz. Çünkü bu çalışma ile tarihimiz de yok olacak. Kurumlara başvuracağı ve  alınan bu yöndeki karardan geri adım atılmasını isteyeceğiz.” şeklinde görüş belirtti.

HANGİ MAHALLELERDE DEĞİŞİM VAR?

Diğer yandan isim değişikliği yapılacağı ifade edilen mahalleler şu şekilde:  Gültepe, Köşk, 1/10 Melikgazi, Gültepe Mahallesi adını alacak.

Alparslan, Kılıçaslan, 5/10 Melikgazi Mahalleleri Alparslan Mahallesi çatısın altında toplanacak.

Yıldırım Beyazıt, Yeni, 4/10 Melikgazi ise Yıldırım Beyazıt Mahallesi olacak.

Germir, Konaklar da birleşerek Germir Mahallesi,Mimarsinan Şirintepe, Gökkent  de birleştirilerek Şirinkent adını alacak.

Mimarsinan Dere, Mimarsinan Fatih, Mimarsinan Kayapul Mahalleleri de Mimarsinan adını alırken,

15 Temmuz Demokrasi Mahallesi’nin adı Mimarsinan Demokrasi Mahallesi olarak değiştirilecek.

Mimarsinan Bahçelievler ise Bahçelievler Mahallesi olacak.

Gesi Cumhuriyet Mahallesi İldem adını alacak.

Gesi Fatih ise Fatih Mahallesi olacak.

Yeşilyurt, Gesi Bağpınar, Vekse Mahallelerine ise Yeşilyurt adı verilecek.

Gesi Kayabağ, Gesi Güney, Gesi Kuzey, Gesi Güzelköy, Gesi Bahçeli Mahalleleri de yapılacak olan değişiklikle Gesi Mahallesi adı altıda toplanacak.

Gürpınar Yeşil, Gürpınar pınar Mahalleleri’nin de Gürpınar Mahallesi adı altında bir araya getirileceği ifade edildi. B. Bürüngüz Yavuz, Büyükbürüngüz Fatih, Subaşı, Küçük Bürüngüz Mahalleleri de Bürüngüz olacak.

Ağırnas, Sarımsaklı da Ağırnas Mahallesi olarak değişim listesinde yer alacağı ifade edildi.

Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :  

Tümü