KUTLU YOLCULUK

HAYALLER PARiS, GERÇEKLER ANTEP

16:40:03 | 2016-07-12

Profili düşük transfer seçimleri ile gündemden hiç düşmeyen Kayserispor’da sular durulmuyor. Kulüp bütçesinin ve çeşitli nedenlerin öne sürüldüğü Sarı-Kırmızılılarda, eleştirilere maruz kalan transfer politikası ise, tam gaz devam ediyor.
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor, güçlü kadro hedefi ile birçok futbolcu ile görüşmüştü. Şu ana kadar kadrosuna kattığı isimlerin çoğunun PTT Lig ekiplerinden ve BAL Ligi’nden transfer edilmesi ise, hedefin ilk etaptan uzağına düşüldüğü yorumlarına kapı aralamıştı. Sık sık Avrupa seyahatleri ile gündeme gelen ve Fransa vs. ülkelerde yaptığı görüşmeler sonrasında “Hakan Kutlu, transfer avında” başlıkları ile gündemde tutulan Kutlu’nun transfer politikası ise, yeni tartışmaları de beraberinde getirdi.

Yabancıya niyet, yerliye kısmet…

Daha önceki Fransa ziyaretlerinde Walid Mesloub, Barrantes ve Traore gibi isimlerin peşinde olduğu söylenen Kutlu’nun söz konusu transferlerde ilerleme kaydedememesi ise, akıllardaki soru işaretlerini büyüttü. Özellikle PTT 2’nci Lig takımı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’dan kadrosuna kattığı isimlerle eleştiri yağmuruna tutulan Kutlu’nun eleştirilere kulak asmaması, taraftarın tepkisini daha da artırdı. Hakan Kutlu medyada sürekli yabancı futbolcularla yaptığı görüşmelerle gündeme gelse de, yerli futbolcu takıntısından vazgeçmiyor. Kısa süre önce takıma kazandırılan Ufuk Budak, Erkam Reşmen ve Umut Sönmez ise, bu duruma örnek olarak gösteriliyor. Bu transfer politikası, “Hayaller Paris, gerçekler Antep” yorumunu da beraberinde getirdi.

Hurma benzetmesi…

Geçtiğimiz sezon takım başında bulunan ve transfer konusunda sözünden çıkılmayan Tolunay Kafkas’ın tavrına atıf yapan taraftarlar, “Önceki sezon Kafkas’ın dediğinden dışarı çıkmayan yönetim, bu yılda Hakan Kutlu’ya biri iki etmiyor” şeklinde tepki gösterdi. Ayrıca önceki sezonlarda alınan ve satılan futbolcular konusunda şimşekleri üstüne çeken Hurma’nın izlediği yolu, yeni sezon öncesinde Kutlu’nun tekrar etmesi ise, “2. Hurma Vakası” olarak yorumlandı. Sürekli yabancı futbolcularla gündeme gelen ancak yerli ve düşük profilli sporcu takıntısından kurtulamayan Sarı-Kırmızılıların, konuya ilişkin sessizliğini sürdürmesi ise, var olan soru işaretlerini ise, daha da büyütecek gibi!
ETİKET :  

Tümü