KUCAKLAMAK MI?

KUCAKLAMAK MI?

19:21:17 | 2017-08-08
Güler Ruhsar Aktaş
Güler Ruhsar Aktaş      guler_ruhsaraktas@hotmail.com

Çoktandır magazin yazmıyordum.

Hayatın gerçekleri yaşanmışlıkları daha acı olduğundan halkın gündeminden ünlülerin gündemine fırsat kalmıyor tabi

Lakin  Ünlü bir zatın  eşini yatta aldatması, önce öz yeğeni denilmesi  sonra kuzeni falan olayları susulamayacak bir yere geldi konu. ( Yeğeni bölümünün gerçek olduğunu bile düşünmek istemiyorum kanım donuyor zira)

Şimdi diyebilirsiniz ki insanların özel hayatı, haklı olabilirsiniz lakin toplumun gözü önünde olan, halka mal olmuş insanlarında pek özel falan olmuyor onu da bir belirtelim.

Olaylar bununla da bitmedi bu zat  fotoğraf karelerine yansıyan gayette samimi pozları kabul etmedi hatta üstüne üstlük sıvayalım  kıvamında  “kadının adını bilmiyorum?” dedi iyi mi ?

Şimdi düşünüyorum hangi kadın adını bilmeyen bir adamla o kadar yakınlaşır, sonra adı Olga denildi, yabancı olunca çapkınlığa girer su götürür çünkü… Erkektir elinin kiridir , çapkınlık erkekliğin şanındandır zira…

Sanki Olga olunca kadınlıktan çıkıyor o adını bilmiyorum ama öpüyorum seviyorum aşağılanmasını hak ediyor!

Sonra o da tutmadı, ağladı pişmanım dedi ve malum tüy dikme aşamasına geldi.

Herkes merakla bu olaya karışan insanın karısından gelen açıklamayı bekliyordu ki, kadın büyük olgunlukla “Bu deneyimi sevgiyle kucaklıyorum” dedi.

Yav he he , aldatılmayı deneyim sayıp sevgiyle kucaklamak, yok daha neler…

Şimdi bu kadın aldatılmayı hak etmediğini, her kadın gibi düşünüp ki gerçekten kadın, erkek kimse hak etmez, halının altına süpürüp, ortalığı biraz da olsa toparlarım demiş olabilir bence…

Zira kusura bakmayın da, kimse hele ki bir kadın, aldatılmışlığını deneyim görüp, sevgiyle falan kucaklamaz, ne kucaklayacak, tam tersine içinden o ikisini boğup atmak bile geçmiştir bakmayın siz…

Ben şahsen aldatılsam, Allah muhafaza kimsenin yalanını ,riyasını sevgiyle falan kucaklamam, hatta mümkünse her fırsatta bunu fitil fitil, cümle cümle burnundan getirmezsem, kadın değilim.

Kimse benden aptal yerine konulduğumda, öyle aşk böceği, sevgi kelebeği falan olmamı beklemesin. O yüzdendir ki el gördülük yapıldığını düşündüğüm bu açıklamayı hiçte samimi bulmuyorum.

Bir de kötü örnek, yani zaten yıllardır saçını süpürge eden kadınımız, cefanın türlüsünü çeken kadınımız için ,aldatan erkeğe yeni bir yol açılmış ,hatta ne yolu canım yıllardır “kocamdır yapar” felsefesi ile büyütülmüş kuşağın devamı niteliğinde bir açıklama ile mağduriyetleri halının altına süpürme yöntemi yeniden gün yüzüne çıkarılmıştır. Ha mesele el kadar eri olanın meydan kadar yeri olur meselesiyse o daha da vahim …

Bence aldatan, bir daha aldatır çünkü aldatmak bir yanlışlık değildir karakter biçimidir.

Zira kimse yanlışlıkla biri ile öpüşmez duygu beslemez vs vs…

O sebeptendir ki, sevgiyle kucaklayıp, deneyim saymalar falan hikaye, iyi bir örnek teşkil etmez lakin, karısını sevgilisiyle yakalayan adam ne yaptı gördük.

Ne diyeceğiz şimdi bu adam sevgisiz deneyimsiz mi diyeceğiz?

Bence aldatılmak bu kadar basite indirgenip kucaklamayla deneyimlemeyle gelir geçer bir konu değil.

Bu duygularla mutlu günler Ey Okur 
ETİKET :  

Tümü -- Adversting 8 --