KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİL!

KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİL!

08:54:24 | 2017-01-09
Zafer Işık
Zafer Işık      m.zafer-38@hotmail.com

2016 yılı geride kaldı , acı ve tatlı anları ile. 

2017’ye umutlu başlamıştık.
İnşallah bir daha terör olmayacak, insanlarımız ölmeyecek diye düşünmüştük. Ama ne yazık ki öyle olmadı. Gecenin ilk saatlerinde yapılan kanlı baskın ile 2017 kanlı başladı. Henüz daha kimin yaptığı belli olmayan ama birilerinin üstlendiği bu eylemde 39 kişi öldürüldü. Onlarca da yaralı var. Peki şimdi ne olacak?
Her kafadan bir ses çıkıyor, ama teröre karşı AKP, CHP ve MHP birlikte hareket etmeye karar verdiler. Bu iyi bir başlangıç, ama ülke menfaatleri ön plana
çıkacak konularda ise ayrıksı hareketler var. Bunlardan bahsetmeyeceğim. Artık, o dedi ki bu dedi ki yok. İşin gerçeğine bakalım. Bir yanda terör saldırıları, öte yanda komşular ile olan sorunlar, Nato ve AB’nin Türkiye ye bakışı. Ülkemizi yalnız bırakışları. Yokluklar içersinde olan Türk Milleti Çanakkale de ve Kurtuluş savaşında yedi düvelle savaşmış ve Allahın izni ile galip çıkmıştır. Son yıllar da çok şeyler değişti. Kurtuluş savaşı sonrası kurulan Türkiye Cumhuriyeti
93. Yılını kutladı. Geçen onca badireli, sıkıntılı, yoklukların olduğu dönemlerden bugünlere gelindi. Bugün gelinen nokta ise çok farklı. Bu ülke insanının neler yapabileceğini geçen yıllar gösterdi. İmkansızlıklar, yokluklardan sonra gelen başarılar. Çevremizde savaş da olsa, terör saldırıları da olsa, insanlar sürekli TV ve gazete yayınlarında terör karşısında bocalıyor gibi gösterilseler de bugün gelinen nokta son derece farklı. 2016 da tüm sıkıntılara rağmen bu millet bir çok
başarıya imza atmıştır. Çevremizde ki cadı kazanına rağmen dimdik ayaktayız. Ara sıra tökezler gibi olsak ta birbirimize tutunup yine dimdik ayağa kalkarız.
Yıllardır bizi yıkmaya çalıştılar fakat tökezler gibi olduk yine ayağa kalktık. Birileri bu ülke için senaryolar yaza dursun, sonuç hep onların aleyhine olmuştur.
İnşallah olmaya da devam edecek. Ama biz; bir ve beraber olursak bunu başarabiliriz. Bu güne kadar başardık, bundan sonra da başaracağız. Aslında başarmanın yarısı başaracağına inanmaktır. Tekelci olmak; 2017 de mutlaka siyasiler bazı konuları kendilerinin malıymış gibi savunacaklar, sanki sadece onlar o konuların sahiplermiş gibi davranacaklar. Yağma yok her kez haddini bilecek. Ne Allah sevgisi, Ne bayrak sevgisi , Ne millet sevgisi ne de Atatürk sevgisi kimsenin tekelinde değildir. Siyasiler ve yandaşları siyaset yaparken bu konuları iyi algılamalılar. Yoksa söyledikleri sözlerin altından kalkamazlar. Zamanında TV ekranlarında gaf yapanların nasıl yerle yeksan olduğunu gördük. Bazen insan düşünüyor, çok konuşmak m ı iyi, yoksa, az konuşup öz söylemek mi?. Aslında az konuşup öz söylemek lazım.
Asırlardır bu toprakları vatan bilmiş, vatanı için ölmeyi , inançları doğrultusunda vatanı uğruna şehit olmayı görev bilmiş bir milletiz.
Bunu dünya biliyor. ‘Söz gümüş ise sukut altındır’ diyoruz ya bir de “Adam hacı mı olur ulaşmakla Mekke’ye, eşek derviş mi olur taş çekmekle tekkeye?”
Demedi demeyin.
ETİKET :  

Tümü -- Adversting 8 --