Kayserispor'u Saffet Külahçı teslim alacak

Flaş gelişme... Geçici yönetim istifa ediyor, Kayserispor Başkanı, Bakan Mehmet Özhaseki'ye yakınlığı ile bilinen ünlü işadamı Saffet Külahçı oluyor...

22:16:18 | 2016-12-30

Geçtiğimiz hafta yapılan olağanüstü genel kurulda Recep Mamur'un aday olmaması üzerine Mamur'un müdürleri ve şoförünün de aralarında bulunduğu isimlerden oluşan geçici yönetim çekiliyor, Kayserispor Başkanlığı'nı Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'ye yakınlığıyla bilinen işadamı Saffet Külahçı teslim alıyor.

Konuyla ilgili Kayseri Olay'a konuşan Saffet Külahçı, "Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Çelik, Melikgazi, Kocasinan ve Talas belediye başkanlarımızla yaptığı istişare neticesinde Kayserispor'u yönetme görevini bana tevdi etti.
31 Aralık Cumartesi günü saat 10:00'da Kayserispor'u fiilen teslim alacağız.
Geçtiğimiz hafta yönetime seçilen arkadaşlar istifa edecekler ve olağanüstü genel kurul kararı alacaklar, sonrasında da seçilerek işin başına geçeceğiz.
Zaman daraldığı için genel kurulu beklemeden yönetimi fiilen teslim alacağız.
Sayın Bakanımız ve belediye başkanlarımızın da tam desteği ile Kayserispor'un sıkıntılarını aşacak, kulübü içerisinde bulunduğu çıkmazdan kurtaracak, geniş kapsamlı bir yönetim kurulu oluşturacağız. Allah kısmet ederse Kayserispor'u Kayseri'nin sahipleneceği bir yönetim anlayışı ile yöneteceğiz" dedi.
Külahçı geçmişte Kayseri Erciyesspor Yönetim Kurulu'nda da görev yapmıştı.
ETİKET :   Kayserispor haberleri Saffet Külahçı Kayserispor Başkanı Saffet Külahçı

Tümü