Sağlam iddia!

İkinci Ertuğrul Sağlam dönemi başlıyor mu? Sağlam, Kayserispor için ne dedi?

13:57:19 | 2016-12-28

Kayserispor’da Ertuğrul Sağlam sesleri yeniden yükselmeye başladı.

Maddi sorunlarla boğuşan Sarı-Kırmızılılarda toplam 400 gündür teknik direktörlük yapmayan Ertuğrul Sağlam ismi, camiada heyecana sebep olurken, başkan Ahmet Yıldız’ın, İstanbul’da bulunan Sağlam ile görüştüğü ileri sürüldü.

Görüşmede Sağlam’ın Kayserispor’a sıcak baktığı, fakat öncelik olarak iç sorunları hallettikten sonra yeniden bir araya gelirim dediği ifade edildi. Sağlam, daha önce olduğu gibi adının Kayserispor ile anılmasının normal bir durum olduğunu yineleyerek, “Ben Kayserispor ile çıkış yakaladım. Kariyerimde Kayserispor’un yeri çok özel. Kayserispor’un şu an içinde bulunduğu durum beni de üzüyor. Kayserispor’a gelirim. Benim alacağım para önemli değil. Onda fedakarlık yaparım. Ama, yönetim anlamında büyük eksiklikler var. Bu sorunlar çözülmeden olmam. Kayserispor’a gelirsem, gelmek için gelmem. Bursaspor’da olduğu gibi iddialı bir yapılanma olduğu taktirde yeniden görüşebiliriz. Maddi anlamda fedakarlık yaparım.” dediği gelen bilgiler arasında yer aldı.

Kayserispor Kulüp Başkanı Ahmet Yıldız da, Sağlam iddialarını doğrulayarak, "Kayserispor’u arayan çok hoca var. Kayserispor’a gelmek için menajerler de arıyor. Kayserispor'u, başarıya taşıyabilecek bir teknik direktör düşünüyoruz. Ertuğrul Sağlam ile görüşmemiz oldu. Eski Başkanımız Recep Mamur da, Hakan Kutlu'nun hocamızın istifasının ardından Ertuğrul hocamız ile görüşmüştü. Ertuğrul Sağlam da "Siz genel kuruldan sonra devam ediyorsanız gelmeye hemen razıyım" diye cevap vermişti. Ertuğrul Sağlam ile ben de çalışmak isterim. Ertuğrul hoca,  bu şehirde sevilen bir isim kendisini ispatlamış bir teknik direktördür. Kendisini Kayserispor'un başında görmek isteriz. İlk görüşmemiz olumlu geçti. Bir çok gün içinde Ertuğrul Sağlam hakkında gelişmeler tam olarak netlik kazanacak.” diye konuşmasını sonlandırdı.

Bakalım, 130 Milyon TL borcu olduğu iddia edilen Kayserispor’da, devre arasında teknik direktör olarak Ertuğrul Sağlam gelecek mi? Tüm camianın merakla cevabını beklediği bu soru. Sağlam’ın gelip gelmeyeceği, Cuma ya da Cumartesi günü belli olacak.

Çiçeği burnunda başkan Ahmet Yıldız, önceki gün Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in önderliğinde yapılan toplantıya davet edilmiş, öncelikli borçların ödenmesi için söz almıştı. Cuma günü İstanbul’da, Kayserili iş adamlarının katılacağı bir kampanya düzenleyip destek isteneceği, bununla birlikte belediyelerin öncülüğü ile Kayserispor’u kurtaracak yol haritası çizileceği kulislerde konuşuluyor.
ETİKET :  

Tümü