Kayserispor'da 'Diriliş Ertuğrul' dönemi başlayacak mı?

Kayserili spor severlerin yarısı, Ertuğrul Sağlam’ın yeniden Kayserispor’a gelmesi ihtimaline sıcak bakarken; diğer yarısı da tecrübeli teknik direktörün gelmesini istemiyor.

18:17:27 | 2016-12-29

Kayserispor’da ikinci Ertuğrul Sağlam döneminin başlamasına günler kaldı. Kulüp Başkanı Ahmet Yıldız’ın, İstanbul’da, Ertuğrul Sağlam ile görüştüğünü ve ilk toplantıdan olumlu yanıt aldığını söylemesi camiada büyük sevince yol açtı.
Taraftarlar, Ertuğrul Sağlam’ın, Kayserispor’a sıcak bakmasını, “Diriliş Ertuğrul” olarak yorumladı.
Yıldız’ın, yeşil ışık mesajının ardından Ertuğrul Sağlam da, önemli açıklamalarda bulundu.
Önceki gece İstanbul’da Kayserispor Başkanı Ahmet Yıldız ile görüştüklerini doğrulayan Sağlam, “Önceki gece Kayserispor Başkanı Ahmet Yıldız ile bir görüşmem oldu. Oyunculara ödeme noktasında sıkıntılarının olduğunu ve hafta içerisinde oyunculara ödeme yapacaklarını belirtiler. Kayserispor camiasıyla gönül bağımız var, şartlar sağlanırsa olumlu düşündüğüm bir kulüp. İlerleyen günlerde her şey netleşecektir. Kayserispor, benim için çok özel bir kulüptür. Ertuğrul Sağlam olmamda Kayserispor’un bana kattığı çok büyük değerler var. Kayserispor için para benim için ikinci planda.” diye konuşmasını sonlandırdı.
Kayserili spor severlerin yarısı, 402 gündür takım çalıştırmayan Ertuğrul Sağlam’ın yeniden Kayserispor’a gelme ihtimaline sıcak bakarken; diğer yarısı da tecrübeli teknik direktörün gelmesini istemiyor.
Taraftarlar, “Ertuğrul Sağlam, zamanında Kayserispor’un UEFA’ya katılma şansı varken, sözleşmesinde olan ‘Beşiktaş’a tazminatsız gidebilir’ hakkını kullanmış ve istifasını vermişti, bunu unutmamak gerekir. Ertuğrul Sağlam, kulübün şu anki durumundan ötürü kesinlikle gelmez. Ertuğrul Sağlam, maddi konuda Kayserispor’a ağır olur. Ertuğrul Sağlam, Kayserispor’a gelirse, birçok transferde ister, bundan ötürü de para olmayan takıma gelmesi imkansız. Ertuğrul Sağlam, sağlam adım atar ve yönetimi tam olarak belli olmayan Kayserispor’a gelmez, gelse de çok para ister. Ertuğrul Sağlam, sezon başında gelirse başarılı olur, devre arasında kim gelirse gelsin, bu takımın işi çok zor. Bırakın Ertuğrul Sağlam’ı, José Mourinho bile gelsi bu takım PTT’ye ne yazık ki düşer! Kayserispor’u kurtarabilecek tek şey var o da öncelikle birlik ve beraberliği sağlayıp, Recep Mamur’un yeniden Kayserispor’un başına gelmesi şart.”
Ertuğrul Sağlam’ın, gelmesine karşı olan spor severlerin yanı sıra gelmesini isteyenlerde şu yorumlarda bulundu: “Ertuğrul Sağlam’ın, adamlığından hiçbir şüphem yok, Sağlam gelirse sağlam bir ekiple gelir. Kayserispor’u, tarihinin en başarılı dönemi Ertuğrul Sağlam yönetiminde sağlanmıştır, başarı asla tesadüf değil. Ertuğrul Sağlam’ın bilgi ve becerisi bu takımı uçurur, en azından bu sezon kümede kalırız, önümüzdeki yıl da UEFA’ya oynarız. Sağlam’ın, arkasındayız. Ben senin Kayserispor’a gelebilme ihtimalini sevdim. Ertuğrul Sağlam gelsin, tüm sorunlar kendiliğinden kalkar. Ertuğrul Sağlam, Kayserispor’u ve Kayseriyi çok seviyor, gelirse başarılı olur. Ertuğrul Sağlam, zamanında ‘Bu şehre iki takım fazla dedi’ şu anki durum da bunu gösteriyor, özü sözü bir adam gibi adam Ertuğrul Sağlam.”
ETİKET :  

Tümü