Kavga Elitaş’ın müdahalesi ile başlamış

CHP’li Fatma Hürriyet Kaplan isyan etti: "Yere batsın sarayınız, yere batsın anayasanız"

09:33:37 | 2017-01-12

TBMM Genel Kurulunda anayasa değişiklik teklifi görüşmeleri sırasında arbede yaşandı.
TBMM Genel Kurulunda AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, anayasa görüşmelerinin üçüncü gün görüşmelerinde, üçüncü madde de yapılan açık oylamaları cep telefonu ile çekmeye çalışan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan'ın üzerine yürüdü. Bunun üzerine Meclis’te arbede yaşandı Oylama esnasında milletvekilleri oylarını kullanmak üzere yerlerinden kalkarak, kabinlere doğru yöneldiler. Bu sırada AK Parti milletvekilleri ile CHP milletvekilleri arasında itişmeler yaşandı. Daha sonra olay büyüyerek yumruklaşmaya varan tartışma çıktı. Arbede nedeniyle oylamaya ara verildi.. Yaşananlar sonrası, kendisine cevap hakkı doğan CHP’li Fatma Hürriyet Kaplan’dan çok sert bir açıklama geldi.

Fatma Kaplan Hürriyet; ”Burada herkes gibi yapılan haksızlıkları, hukuksuzlukları görüntülemek adına sadece elimdeki telefonla oradaki görüntüleri kayda alırken AKP Grup Başkanvekili Sayın Elitaş’ın bana fiziki müdahaleye kadar varacak şiddetini buradan kınıyorum. Yere batsın sarayınız, yere batsın anayasanız, yere batsın diktatörlüğünüz” ifadelerini kullanarak adeta isyan etti.

Anayasa değişikliğinin üçüncü gün görüşmelerinde Meclis’tesi oylama sırasında kavga çıktı.  CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan'ın  cep telefonuyla çekim yaparken  AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve AKP'li İdare Amiri Ahmet Gündoğdu ile ‘çekerim, çekemezsin' tartışmasına girdi. Kaplan'ın elinden telefon alınınca bir anda ortalık karıştı. Oturuma ‘ara verdirten’ kavgada birçok vekil çeşitli yerlerinden yaralandı. CHP’li Kaplan “Elitaş bana fiziki müdahalede bulundu, Ahmet Gündoğdu telefonumu gasp etti, boğamıza bakın kıp kırmızı. Yere batsın saraylarınız, hırsınız. Bir kadına saldıracak kadar gözünüz dönmüş olmasını kınıyorum” dedi.

‘GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZIN BURNU KIRILDI’

‘Kendi resmini çektiği için Kaplan’ı uyardığını’ savunan AKP Grup Başkanvekili  Mustafa Elitaş ise TBMM Genel Kurulu’nda çıkan kavgada AKP Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin’in burnunun kırıldığını ve ameliyata alındığını söyledi. Elitaş “CHP’nin bütün milletvekilleri Meclis kürsüsünü işgal etti, kürsüde büyük hasar ortaya çıkardı. Genel Başkan Yardımcımız Fatih Şahin’in burnu kırıldı. Bir milletvekilimizin ayağından ısırıldığını tespit ettik” dedi.
ETİKET :   Kayseri Haberleri Haber Kayseri TBMM Anayasa görüşmeleri Kavga Mustafa Elitaş

Tümü