Kapanıyor mu?

Yılların köklü takımı, geçtiğimiz hafta maça çıkmadı!

12:27:04 | 2017-01-10

Süper Amatör Kümede bir üst lige çıkmak için şampiyonluk mücadelesi veren Sağlıkspor, kapanma eşiğine geldi.
Daha önce Antrenör Erkan Demirel’in istifa etmesiyle sıkıntı yaşayan Kırmızı-Beyazlılar, ligin 14.haftasında Kocasinan Ülküspor maçına çıkmadı. Yaşadığı maddi sorunlar ile kapanma eşiğine kadar gelen Sağlıkspor, ligin 14.haftasında rakibinin karşısına çıkmayarak, 3-0 hükmen mağlup sayıldı.
Kırmızı-Beyazlıların maça çıkmaması üzerine kulübün kapanmaya doğru gittiği sinyallerini verdi. Süper Amatör Kümede ligin ilk yarısında oldukça etkili bir performans sergileyen Sağlıkspor’un kapanıp kapanmayacağı ilerleyen günlerde belli olacak. Ligin ilk yarısını 30 puanda 2.sırada tamamlayan ve şampiyonluk yarışında en yakın rakibi Belsinspor ile arasında 2 puan bulunan Kırmızı-Beyazlılar, ilk 13 haftada 9 maçta galip geldi ve 3 maçta beraberlik elde ederken, 1 maçta da mağlup olarak puan kaybetti.
Ligin en az gol yiyen takımı olan ve rakiplerinin korkulu rüyası haline gelen Sağlıkspor, ligde oldukça etkili bir tablo çizmişti.
Ancak, ligin 2.yarısının ilk haftasında saha çıkmaması ile birlikte kulübün ilerleyen haftalarda da maça çıkmaması bekleniyor.
Ligin 15.haftasında rakibi karşısına çıkıp çıkmayacağı belli olmayan Sağlıkspor’un ligden çekileceği kulislerde konuşulmaya başlandı. Kırmızı-Beyazlı kulüpten de herhangi bir açıklama gelmemesi üzerine kulübün geleceğinin ne olacağı belirsizliğini koruyor.
ETİKET :   Kayseri Sağlıkspor Süper Amatör Küme Kocasinan Ülküspor

Tümü