İSO 500’de ‘Çiftçinin Gücü’ Erkunt Traktör, en büyük 356’ıncı şirket seçildi

İSO 500’de ‘Çiftçinin Gücü’ Erkunt Traktör, en büyük 356’ıncı şirket seçildi

03:46:27 | 2016-06-14

İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl belirlediği Türkiye’de en büyük 500 Sanayi Kuruluşu (İSO 500) açıklandı.

Tasarımın öneminin giderek daha çok dillendirilmeye başladığı bu yıl, yerli tasarım traktörleri ile 13 yıl önce Türkiye’de öncülük yapan Erkunt Traktör, Türkiye’nin en büyük 356. Sanayi Kuruluşu olarak açıklandı.

Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Erkunt Armağan,  hedeflerinin yalnızca satılan traktör sayısını yükseltmek olmadığını, aynı zamanda satılan her traktörün en konforlusunu, en tasarruflusunu ve en güçlüsünü yaparak, çiftçilerin hayatında bir fark yaratmak olduğunu belirtti. Erkunt’un, kurumsal prensibi olarak nitelendirdiği bu anlayışı tüm çalışanlarının benimsediğini ve bu doğrultuda ilerlediklerini de ifade eden Erkunt-Armağan,Ar-Ge çalışmalarının merkezine teknolojik gelişmelerin traktörlere adaptasyonu kadar, çiftçilerin istek ve önerilerini de koyduklarını belirterek,düşüncelerini şöyle dile getirdi;

“ISO 500 sıralamasında her geçen yıl bir önceki yıla göre daha yukarıda yer alarak, doğru hızda ve sağlam adımlarla ilerlediğimizi görüyoruz. Bu başarı en çok Ar-Ge faaliyetlerimizin bir neticesi olmakla birlikte,dinamik ve genç yapımızın,sürdürebilirlik, yalın felsefe ve istihdamda cinsiyet eşitliğiçalışmalarımızın da elle tutulur neticesidir.

Hedefimiz sadece Türkiye’de büyümek değil elbette. Aynı zamanda ArmaTrac markamızlada dünya pazarında ciddi bir yer edinmeye başladık. Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’ya yaptığımız ihracat ile hem ülke ekonomisine önemli katkıda bulunuyor, hem de bir Türk markası olarak dünya markaları arasındaki yerimizi günden güne sağlamlaştırıyoruz. Sadece Türkiye’de değil, dünyada var olduğumuz tüm ülkelerde çiftçinin taleplerine kulak verip, bu taleplere göre yaptığımız Ar-Ge çalışmaları ile her ülke için en doğru traktörü üretmeyi hedefliyoruz. Şuna inanıyorum ki; çiftçi için en doğru traktörü üretebildiğiniz zaman, dünyanın neresinde olursa olsun, başarı da beraberinde gelecektir.”

 

 

 

 

 

 

 

Erkunt Traktör Sanayii A.Ş. Hakkında

 

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazanan ilk ve tek traktör markası olan Erkunt Traktör, Türkiye’nin ilk yerli tasarım traktörü olarak hayata geçtiği 2003 yılından bu yana hızla büyümektedir.İlk başta 2 model üretimiyle sektöre giriş yapan Erkunt Traktör, bugün ise bir birinden farklı 90’nın üzerinde model ile çiftçilere hizmet sunmaktadır.

2010 yılından beri Türkiye traktör pazarında 3. sırada yer alan Erkunt Traktör, üretimlerinde kendi lisansını kullanmakta ve AR-GE’ye en çok kaynak ayıran 100 şirket arasında yer almaktadır. ArmaTrac markasıyla 2007 yılında ihracata başlayan Erkunt Traktör, Ortadoğu, Avrupa ve Afrika’da hızla büyüyen satış rakamlarına ulaşmıştır. Erkunt Traktör, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi, ISG-OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyet Yönetimi Standardı Belgesi ve tüm traktör modellerine Avrupa Birliği Homologasyon Raporu'na sahiptir. Erkunt Traktör Ekonomi Bakanlığının desteklediği tek marka programı olan Turquality’e kabul edilen ilk ve tek traktör markası olmakla birlikte Turqum kapsamına alınan ilk yerli şirket unvanını da taşımaktadır. 
ETİKET :  

Tümü