İŞİN SIRRI EMRELER'DE

Erciyesspor’un Altınordu’yu 4-1 yeneceğini eminim hiç kimse beklemiyordu.

19:49:35 | 2015-12-07
Hakan ÇİFTCİ
Hakan ÇİFTCİ      hakanciftci38@hotmail.com

Deplasmanda oynadığı son 6 maçta toplam 4 gol yiyen ve PTT Birinci Lig’in en az gol yiyen takımlarından olan Altınordu’yu, farklı bir skor ile mağlup etmek hafife alınmamalı.
Dile kolay, rakibiniz özellikle defans anlamında bu kadar iyiyken, siz de büyük bir patlama gerçekleştiriyorsunuz. Bundan önce oynadığınız 6 iç saha maçında 4 gol atmış, 1 maçta da 4 gol birden atıyorsunuz.
Öyle ya da böyle bir şekilde galip gelmemiz gerekiyordu ve bunu çok şükür kazasız belasız atlattık. Futbol şansının da yanımızda olduğunu söyleyelim. Ama, son 4 maçta da ne kadar şanssız olduğumuzu da atlamayalım.
Neydi böylesine bir patlamanın sebebi?
Bence Emre’ler!
Başarının başmimarı olan Timuçin Beyazıt hocaya bir tavsiyem olacak. Galip gelen kadro kesinlikle bozulmamalı. Bunun yanı sıra Timuçin hoca, Emre Toraman ile Emre Öztürk’ü bundan sonra oynatmasın yeterli!
Evet, şaka yapmıyorum. Bu oyuncuların olmadığı zaman, en az gol yiyen takıma, 4 gol birden atabiliyor isek, bu tesadüf olmasa gerek.
Emre Toraman’ın gençliğine bir şey diyemem; ama şuan ki pozisyonu emekliliği gelmiş bir futbolcu görüntüsü çiziyor. Bunun yanı sıra Emre Öztürk’ün de 3 yıl içerisinde gelişme gösteremediğini, bunun tam aksine olarak geriye doğru süratle gittiğini görmek mümkün. Takımın yediği gollerin % 90’nda Emre Öztürk’ün adının geçtiği de hesaba katarsak; bu oyuncunun oynamamasının nelere kadir olduğunu en az Emre Toraman kadar görmek mümkün.
Takımı frenleyen Emreler’in yanı sıra Volkan ve Erçağ’a da parantez açmak lazım. Özellikle Volkan’ın çilingir görevini tam anlamıyla yapıp, gol atarak 3 puanın gelmesinde kırılma anı oldu.
Volkan, Denizlispor maçında da yıldızlaşıp 2 gol birden atarak, takımına yine 3 puan kazandırmıştı. Volkan’ın biraz daha sorumluluk alması durumunda orta sahadaki oyun kurucu pozisyonundaki boşluğu tam anlamıyla giderileceğini düşünüyorum.
Erçağ’a gelince de, bu futbolcu penaltı ile bu sezonun ilk golünü attı. Gol atmasının yanı sıra gerçekten de çok güzel bir futbol ortaya koyarak, en az Volkan kadar takımına katkı sağladı. Futbolcuların artan performanslarının yanı sıra halen taraftar sıkıntısının yaşanması da 3 puan sevincini bir nebze de olsa azalttı. Taraftarsızlık, Kayseri’ye yakışmadı. Gerek Kayserispor, gerek Erciyesspor, son 3 sezondur ciddi anlamda taraftar sıkıntısı çekiyor. Buna passoligi de ekler isek, durum gerçekten de çok vahim. Yönetim, bir an önce taraftar konusuna el atmalı. Yoksa, her maçı deplasman havasında yaşamaya devam ederiz.
Bir takım taraftar, Ziya Eren’in takımın başarısızlığı için çaba sarfettiğini söylemiş olsa da bunun doğru olmadığını söylemek gerekiyor. Ziya Eren, yıllardır bu takımı koşulsuz olarak destekledi ve buna devam da ediyor. Maç esnasında ve bitiminde başkan Ziya Eren’in suratındaki ifade, ‘Ben bu takımı Lig’de tutarım’ cinsinden oldu. Böylesine fedakar bir başkanı bir daha zor buluruz, taraftar ile problem çözülür ise, bu takımı kimse tutamaz. Şuan için sadece futbola odaklanmalız.
Önümüzde çok zorlu bir Adana deplasmanı var. Taraftarlar, bu maçta Adana’da mutlaka olmalı. Bunun için girişimler olsa da bir takım engellemeler de ne yazık ki yaşanıyor. Uzayan kol bizim olsun mantığının tam aksine olarak, ‘ben batayım seni de batırayım’ felsefesiyle hiç kimse bir yere gelinmez. Umarım, başta Erciyesspor Onursal Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın bu tarz şer odaklarına fırsat vermeden taraftara sahip çıkması gerekiyor. Büyükkılıç’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in de ne yazık ki, her iki takıma da gerektiği şekilde ilgi göstermiyor.
Bu takımlara sahip çıkılmaz ise, Kayseri kaybeder diyerek, yazıma son veriyorum.
ETİKET :  

Tümü -- Adversting 8 --