İKİ FARKLI İL BAŞKANI

İKİ FARKLI İL BAŞKANI

19:05:44 | 2017-11-01
LEVENT  ÇİL
LEVENT ÇİL      levencil00@gmail.com

MHP İl Başkanı Baki Ersoy’u yakından tanımam… Üç  gün içerisinde iki farklı Ersoy izledim. Özellikle yeni partinin kurulmasının ardından ekranlarda sık gördüğümüz   Ersoy, partinin durumunu değerlendirirken öyle bir esti gürledi ki bir çok kişi bu dili yadırgadı. Aynı Ersoy üç gün sonra ise kamuoyunun beklediği  tonda konuşmaya başladı.

                Evet… İyi Parti kurulurken yansımalarını merakla takip ediyoruz.  Partiden en çok açıklama doğal olarak MHP’den ve il başkanından geliyor. Her ne kadar Genel Merkez, yeni parti ile ilgili açıklamalarda bulunmamaları gerektiği yönünde ikazda bulunsa da Kayseri karışık.

                Bu karmaşa da konunun muhatabı olmamasına rağmen en çok soru doğal olarak MHP İl Başkanı Baki Ersoy’a yöneltiliyor. Ersoy ise ilk zamanlar çok sert açıklamalarda bulunurken bazı isimleri( ki bu isimlerin başında Yusuf  Halaçoğlu var) ihanetle suçladı. 

                İşte bu açıklamaları yaparken çok sert hatta tehditkardı. İnanın ekranlardan izlerken endişelendim. Bu tutum hiçbir siyasetçiye ve siyasi parti temsilcisine yakışmayan bir tutumdu. Doğal olarak tepki çekti ve yadırgandı.

                Oysa üç gün sonra televizyonumuzda yayınlanan ve Osman Çiftçi ile Cafer Zengin’in sunduğu Kent Meydanı programında bambaşka bir Ersoy vardı. Çok mülayim. Ne dediği çok iyi anlaşılan bir Baki Ersoy vardı. Sanki sinirleri alınmış gibiydi. Birilerinin sayın Ersoy’a telkinde bulunduğu, daha sakin olması gerektiğini söylediği belliydi.

                Siyaset ile uğraşanların, toplum önünde olan insanların tutum ve davranışları çok önemlidir. Hele hele MHP il başkanlığını yürüten insanların daha sakin ve duyarlı davranmaları gerekir. Çünkü arkalarında ateşli bir topluluk var.

                Yazımın başında ifade ettiğim gibi.

                İlk günlerde çok sert açıklamalar yapan Ersoy, Kent Meydanı programında gayet ılımlı ve alçak tonda konuşarak kamuoyunu dikkatini çekti.

                İşte bizim yani toplumun istediği bu. Toplumu geren değil toplumu rahatlatan tonda konuşması gerekmektedir siyasetçilerin. İnsanlarımız zaten gergin ve tedirgin. Ülkenin içinde bulunduğu sarmal olmuş sorunlar ile ekonomik darboğaz halkı germişken siyasetçilerin de germesi yarar değil zarar verir.

                MHP İl Başkanı Ersoy, sert tutumundan vazgeçerek iyi bir çizgi yakalamıştır. Kısa sürede yanlışından dönmüş ve ılımlı bir dil kullanmaya başlamıştır. Bu dil Ersoy’un artı hanesine yazılmıştır.

                Genç yaşında önemli bir koltukta olan, Ersoy umarım siyasette daha önemli noktalara gelecektir.

                Kullandığı dil ise bu süreci ya hızlandıracak yada sonlandıracaktır.

Seçim elbette kendisinin….
ETİKET :  

Tümü -- Adversting 8 --