HANİ BİZİM PARKIMIZ NEREDE BAŞKANIM?

HANİ BİZİM PARKIMIZ NEREDE BAŞKANIM?

03:54:04 | 2016-06-22

Kocasinan ilçesine bağlı Yıldızevler Mahallesi sakinleri, Başkan Ahmet Çolakbayrakdar’dan, park istiyor. Mahalle ailece gidecekleri bir parkın olmadığından yana dert yanan mahalle sakinleri, “Yeni Kocasinan sloganı ile işe koyulan Başkanımızdan, mahallemize park istiyoruz. Ailece oturacağımız bir yeşil alan yok.” diyerek taleplerini dile getirdi.

Yıldızevler Mahallesi sakinleri, aşırı sıcaklarda çevrede yeşil alanı olan park aradıklarını ancak bulamadıklarını belirtti. Diğer mahallelerde uygun park yerlerinin olduğunu ve vatandaşın ailesi ile birlikte gidip, oralarda vakit geçirdiğini, çocukların da eğlendiğini kaydeden mahalle sakinleri, bu duruma isyan etti. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a, seslenen mahalle sakinleri, “Başkan bize park yapsana” şeklinde çağrıda bulundu.

Kayseri Olay’a bu konudaki sıkıntılarını ileten mahalleli, “Hani bizim parkımız, nerede Başkanım? Çevremizde gidip oturacağımız, çocuklarımıza oyun oynatacağımız bir park alanı yok. Diğer mahallelerde insanlar gidip, parklara stres atıyor ama bizler gidemiyoruz. Çünkü yakınımızda park alanı yok. Kocasinan Belediye Başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar, ‘yeni Kocasina’ sloganı ile işe koyuldu. Bizim de sesimizi duysun ve Yıldızevler Mahallesi’ne park yapsın. Çünkü parklar ve yeşil alanlar modern kentleşmenin görünen halidir. İnsanların ortak yaşam alanları daha da arttırılmalı. Çünkü bu alanlar hem komşuluk ilişkilerini güçlendiriyor hem de insanların rahat nefes almalarını sağlıyor.” şeklinde görüş belirtti.

Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :  

Tümü