GÜVENDE MİYİZ ?

16:44:32 | 2016-07-03
Güler Ruhsar Aktaş
Güler Ruhsar Aktaş      guler_ruhsaraktas@hotmail.com

Güvende miyiz ?

Elbette ki hayır. 

Hani sosyal ortamda  patlama olan bölgelerde durum sonrası arkadaşlarımız güvende olduğunu bildiriyor.   'Güvende misin? Görünüşe göre, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki patlamadan etkilenen bölgedesin. Güvende olduğunu arkadaşlarına bildir.' Bildiriyor arkadaşlarım eşim dostum akrabam, güvendeyim diyor

Şimdilik güvendeyiz,  şimdilik kolumuz bacağımız kopmadı, şimdilik ölenler için canımız yanıyor ölmedik işte ama tam da değiliz hani. Yani bir bayram havasında hiç değiliz. Zira ölü evinde bayram havası esmez esmiyor !

Belki akşama evine gidemeyecek insanlar var. Belki terör belası ya da uyum sürecini dilencilik kavga nizah gibi konularda ıspatlamış bir kısım sorunlu mülteciler artık biz de bu ülkenin vatandaşıyız diye sıkıntı çıkarmazsa iyiyiz işte

Mesela havalimanında yaşanan patlama öncesinde arkadaşlarıyla yarın görüşürüz diyerek ayrılanlar yarın görüşemedi, arkadaşlarının koltuğu boş kaldı.

Eğer başarabilirsek lanet çemberini genişletir ve enerjimizi ulaştırabilirsek teröristlere terörü lanetle yenen ülke olacağız.

Bir yandan ölenlerin bıraktığı yarım hayatları idame ettirmek zorunda kalanlar bir yandan korku ve endişe içinde hayata asılıp yaşamaya çalışanlar.

Güvendeyim/ Güvende misin? / Güveniyor muyuz? /Konuları bence en son anlamlandırılacak konular. Çünkü ne geleceğe güven kalıyor bu şartlarda ne de kimsenin kimseye güveni var dünyada. Hal böyle olunca da kimsenin mutluluk formülü verecek, umut edecek, güvenecek, hayal kuracak hali pek kalmıyor.
Biz yarın bayrama ailelerimizle sevdiklerimizle gireceğiz çok şükür.

Lakin aileden birinin eksik olduğu ev düşünün, bayram düşünün. İşte o zaman anlarsınız. Hoş davulun sesi gibi uzaktan gelir. Ama yinede şimdilik güvende olsak bile endişeliyiz, üzgünüz, kızgınız,ve alıştırılmaya çalışıldığımızın farkındayız.
Ve maalesef hiçbir söz  kimseyi ikna etmiyor. Sorulacak hesaplar konusundaki çıkışlara artık ikna olmuyoruz. Her seferinde bu son olsun diye diliyoruz ama her seferinde eksik kalan, yarım kalan insanların acısını paylaşıp üzülüyor, endişeleniyoruz.Lanetlemelerden, kınamalardan bıktık.

Bu duygularla Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Allah ibadet ve dualarınızı kabul etsin. Ülkemizin birlik beraberlik içinde, ülke  insanının da güvende, huzurlu , refah içinde bayramlara ulaşmasını diliyorum. 

Mutlu Bayramlar Ey Okur!
ETİKET :  

Tümü -- Adversting 8 --