Gül ve Erdoğan o açılışta buluştu

Avrasya Tüneli açılışında Eski Başbakan Davutoğlu ve Eski Cumhurbaşkanı Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a eşlik etti

00:52:33 | 2016-12-21

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Avrasya Tüneli'nin açılış törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrasya Tüneli'nin açılış töreninin ardından makam aracına bindi. Avrasya Tüneli'nden ilk geçişi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bujar Nishani, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Meclis Başkan İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikashvili, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tünelin tam ortasında araçlarından inerek bir süre tünelde yürüdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tünelin en derin noktasında temsili olarak iki yakayı birleştirdi. Daha sonra Erdoğan ve beraberindekiler hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra Erdoğan ve protokol üyeleri araçlarına binerek tünelin Göztepe Çıkışı'na hareket etti.
ETİKET :   Avrasya tüneli Abdullah Gül Recep Tayyip Erdoğan Ahmet Davutoğlu

Tümü