FETÖ'nün kilit isminin kardeşi Erciyes Üniversitesi İmamı mı?

Kayseri'de önce FETÖ üyeliğinden tutuklanıp sonra serbest bırakılan Profesör Ankara'da tutuklandı

01:01:56 | 2017-11-11

15 Temmuz hain darbe girişimini Akıncı Üssü'ndeki 143. Filo'da Adil Öksüz ile birlikte yönettiği belirtilen FETÖ'nün sözde sivil imamı Nevşehirli Kemal Batmaz'ın kardeşi Prof.Dr. Şakir Batmaz Ankara'da tutuklandı.

Aldığımız bilgiye göre Erciyes Üniversitesi'nde FETÖ'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan 94 personel arasından tutuklanan 26 kişiden biri olan ve daha sonra serbest bırakılan Prof.Dr. Şakir Batmaz geçtiğimiz günlerde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu savcılarından Velihattin Eldemir tarafından sorgulanan Batmaz, tutuklama istemiyle sevk edildiği Ankara 3. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından, "FETÖ yöneticisi" olduğu iddiasıyla tutuklandı.

Kayseri'de Erciyes Üniversitesi'ne yönelik operasyonda "FETÖ üyesi" olmak iddiasıyla tutuklanıp daha sonra da serbest bırakılan Batmaz'ın Ankara'da "FETÖ yöneticisi" olduğu iddiasıyla tutuklanması dikkat çekti.

Anadolu Ajansı, abonelerine geçtiği haber bülteninde Şakir Batmaz'ın "Erciyes Üniversitesi (ERÜ) FETÖ imamı" olduğu iddiasını duyurdu. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Kodalak Şakir Batmaz'ın Adil Öksüz ile birlikte darbe girişimini yönettiği iddia edilen abisi Kemal Batmaz'ın Adil Öksüz'ün üstü olabileceğini belirterek: "FETÖ soruşturmasında ortaya çıkan Akıncı Üssü'ndeki görüntülerde tespit edilen Kemal Batmaz'ın aslında darbenin çok kritik isimlerinden biri, Adil Öksüz kadar önemli olduğunu, belki de onun üstü olabileceğini gördük, değerlendirdik. Bu şekilde darbenin bir karanlık yüzünü daha ortaya çıkarmış olduk" şeklinde açıklama yapmıştı.
ETİKET :   Kayseri son dakika FETÖ Erciyes Üniversitesi İmamı

Tümü