Esnafın, "Camii Kebir hapishane oldu" isyanı

Özhaseki'den tepkili esnafa: "Gelin, sizi Ankara'da misafir edeyim, konuşalım" Pek, Ankara'da beklenen buluşma olacak mı?

20:24:07 | 2016-12-21

Kayseri’de Camii Kebir esnafı, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye şikayet etti.  Özhaseki’nin bir süre önce Camii Kebir’de bir esnafa öğle yemeğinde konuk olacağını duyan esnaf, o gün Bakanın etrafını sararak, sıkıntılarını anlattı.

 “CAMİİ KEBİR HAPİSHANE OLDU”

Esnaflar, Bakan Özhaseki’ye o an orada bulunan Çelik’i şikayet etti. Esnaflardan biri Özhaseki’ye, “Camii Kebir hapishane oldu.  Buradaki esnaf, toplanalım belediyeye gidelim, diyor. Ne yapacağımızı şaşırdık.” Derken bir diğeri ise Çelik’i işaret ederek, “Başkan’a da gittik söyledik, izah ettik ama bir şey demedi, olmadı. Kan ağlıyoruz, esnaf olarak giren çıkan yok. İş yok.” ifadelerini kulandı.

“ANKARA’YA GELİN MİSAFİRİM OLUN, KONUŞALIM”

 Özhaseki’nin, bu yöndeki ziyareti esnasında yaşanan ve perde arkasında kalan bu isyanın ardından Bakan Özhaseki, esnaflara “Ankara’ya gelinde misafir edeyim sizi. Ondan sonra konuşalım.” yanıtını verdi. Bazı çevreler, “Bakan neden Kayseri’de değil de Ankara’da buluşma teklif etti?” sorusunu yöneltirken, bazı çevreler ise Çevre Bakanı Özhaseki, “Esnafla gurbette dertleşecek.” şeklinde yorum yaptı.

Haber: Cafer ZENGİN

 

 
ETİKET :   Bakan Özhaseki Camiİ Kebir esnafı Tepki Mustafa Çelik Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ankara Buluşma

Tümü