Esnaf ödüllendirilmek istiyor

Esnaf düzenli vergi ödeyene indirim istiyor

09:56:48 | 2016-07-13

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Ahmet Övüç, vergi borçlarının yapılandırılmasının gündeme geldiğini belirterek, "Vergisini düzenli ödeyenlerin vergilerinde yüzde 5 indirim yapılarak ödüllendirilmesini istiyoruz" dedi. 
"Vergisini ödeyemeyen arkadaşlar için veyahutta esnaf ve sanatkarımız için belli bir ödeme kolaylıkları getirilecek" diyen KESOB Başkanı Ahmet Övüç, yeni yapılacak olan düzenleme ile vergi borçlarının yapılandırılarak ödenmesi yoluna gidileceğini söyledi. Başkan Övüç, "Bu vesileyle biz de şunu özellikle söylüyoruz her zaman için vergisini ödeyemeyenler için 4 sene sonra, 5 sene sonra çıkan af çıkartılıyor ve borçlarını ödemeleri sağlanıyor.
Diğer sigorta veya Bağkur borçlarında olduğu gibi vergisini ödeyenleri de ödüllendirmek için, vergisini düzenli ödeyen arkadaşlarımızı ödüllendirmek için vergide yüzde 5 indirim yapılabilir. Bu özendirme veya ödüllendirme şeklinde olabilir" ifadesinde bulundu.
Övüç, "Özellikle bu konuda vergisini düzgün ödeyenlerin yüzde 5 indirim uygulanarak ödüllendirilmesini talep ediyoruz" dedi.
ETİKET :  

Tümü