ERDOĞAN'IN MİTİNGİ

ERDOĞAN'IN MİTİNGİ

14:44:11 | 2016-12-05
OSMAN ÇİFTCİ
OSMAN ÇİFTCİ      osmanciftci3800@gmail.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün beraberinde Başbakan Binali Yıldırım ve Bakanlarla birlikte Kayseri'deydi...

Önce Abdullah Gül müzesini açtı ardından Cumhuriyet meydanında "toplu açılış" ve miting yaptı. Daha sonra da Kayseri Sanayi Odası'nın programına katıldı.

Bu satırları kaleme aldığımda Cumhuriyet Meydanı mitingi henüz sona ermişti.

***

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumartesi günü adına yaptırılan müzede Kayseri Medya temsilcilerine müzeyi gezdirdi.

Kayseri Olay'ı temsilen katıldığım toplantıda Gül'ün heyecanına tanık oldum. Şehrimizden çıkan Cumhurbaşkanı'nın kendi adına yapılan müze vesilesiyle gururlanması elbette hakkıydı...

Kayseri tarihinde büyük önemi olan tarihi Sümer Bez Fabrikası binasında modern bir müze yapılmış. Emeği geçenler bu şehir adına teşekkürü sonuna kadar hakediyor.

Bu müzenin şehrimize memleketimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Cumartesi günü Abdullah beyin Kayseri basınına gezdirdiği Müze dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Bakanların katıldığı törenle hizmete açıldı.

Erdoğan, "14 yıldaki tüm başarıların altında imzaları olan kardeşlerimizden bir tanesidir Abdullah Bey" sözleriyle Gül ile aralarında bir sorun olmadığı mesajını verdi.

Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan toplu açılışlar ise Kayseri'de devletin ve belediyelerin yaptığı olağan hayatın içerisindeki yatırımlardı, mitinge vesile oldu.

Mitinge katılım konusu her miting dönemindeki gibi tartışma konusu...

Başka illerden ve ilçelerden, işyerlerinden kaldırılan otobüslerle de olsa kamu personeli teşvik edilerek de olsa meydanda soğuk havaya rağmen azımsanamayacak bir kalabalık vardı.

Başbakan'ın "hızlı tren" konusunda söyledikleri bir hayli tartışılacağa benziyor. Zira Başbakan hızlı tren gelecek dese de ne zaman geleceğini söylemedi.

Haftasonu yapılan programın özeti nedir derseniz benim yorumum şu; Abdullah Gül'ün parti kuracağı vs gibi söylemlerin ayyuka çıktığı bir dönemde çok çok zayıf da olsa olası bir iç muhalefet ihtimali tamamen sonlandırıldı.

Abdullah Gül ve Kayseri siyaseti Erdoğan'ın yanında hizasını aldı...

Doğrusu başka alternatifleri de yoktu.
ETİKET :  

Tümü -- Adversting 8 --