Erciyes Üniversitesinden kınama

17:51:02 | 2016-12-17

Erciyes Üniversitesi, sabah saatlerinde kentte meydana gelen hain terör saldırısını kınadı.
Erciyes Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan söz konusu yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Bir süredir askerimize, polisimize ve sivil halkımıza yönelik kalleş saldırılarını artıran bölücü hainlerin bu seferki hedefi çarşı iznine çıkan 1. Komando Tugayımıza ait askerlerimiz oldu. Askerlerimizi taşıyan halk otobüsü üniversite kampüsümüz bitişindeki ana yol güzergahından geçerken bombalı hainlerin hedefi oldu. Kalleş saldırıda 13 vatan evladımızı şehit verirken, çoğu asker 50’nin üzerinde kişi yaralandı. Olaydan hemen sonra yaralılar hızla başta Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanemiz olmak üzere çevre hastanelere intikal ettirilmiş ve gereken müdahale anında yapılmıştır. Hastanelerimizin tüm doktor, hemşire ve yardımcı personeli, yaralılarımızın tedavisi için adeta seferber olmuştur. Kayseri halkı da muhtemel kan ihtiyacına karşı hastanelere koşmuştur. Üniversitemiz, Kayserimiz bu alçakça saldırıya karşı kenetlenmiştir.
Şu hiçbir zaman unutulmamalı ki; bu hain saldırıyı gerçekleştiren terör örgütleri ve işbirlikçileri asla amaçlarına ulaşamayacaktır. Bizleri bölmeye parçalamaya çalışan hainlere, bu millet geçmişte verdiği derslerin aynısını bugün de vermeye devam edecektir. PKK, DAEŞ, FETÖ/PYD adı ne olursa olsun tüm terör örgütlerinin çabasını boşa çıkaracaktır. Bu millet, bu ülke, el ele vererek terör belasından kurtulmasını bilecektir. Bölücü terör örgütleri ve işbirlikçileri hiçbir zaman emellerine ulaşamayacak ve ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmalarına asla müsaade edilmeyecektir.
Hain terör saldırısını bir kez daha şiddet ve nefretle kınıyor, lanetliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz. Acımız çok büyük. Milletimizin başı sağ olsun.”
ETİKET :   Kayseri Haberleri Kayseri Patlama PKK Terör Saldırısı Şehit Yaralı Komando Tuğayı Asker Kayseri Sondakika Bombalı Saldırı

Tümü