Videolu Haber: Emekliler Yine Dert Küpü!

“DEVLETİMİZ BİRAZ DA EMEKLİLERİ DÜŞÜNSÜN”

20:21:40 | 2017-10-10

Hayat gittikçe zorlaşıyor. İşte bu sözü her açıdan yaşayan kesimler arasında yer alan emekliler, ne durumda? Hallerinden memnunlar mı, aldıkları maaş yetiyor mu? İşte haber merkezimiz emeklilerin sesi oldu. Durum mu? İç açıcı değil. Çünkü emekliler, “Geçinemiyoruz. Aldığımız maaş kiraya ve gıdaya gidiyor. Devleti yönetenler birazda emeklileri düşünsün” diyor.

Yıllarca çalıştırlar. Gün geldi yemediler, içmediler. Emekli olunca rahat bir hayat süreriz dediler ama emekli olduktan sonra da daha da dertlendiler. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye'deki emekli sayısının bir süre önce 11 milyon 882 bin 732 olarak açıkladı. İşte bu rakamın içinde yer alan ve Kayseri’de yaşayan emeklilerin dertlerini dinledik. Her zamanki gibi bir dokunduk bin ah işittik.

“ÖNCE SAĞLIK VE HUZUR, ÜLKEYE SAHİP ÇIKILSIN”

Emekliler aldıkları maaşla geçinememekten şikayetçi. Yani bir zamanlar kurdukları emeklilik hayali onlar için yeni bir çilenin başlangıcı olmuş durumda. Kimisi maaştan yana dert yanerken kimisi de ülkenin durumundan yana isyanda. Her şeyin başı sağlık ve huzur diyen bazı emekliler ise  “Devletten beklentim yerinde dursun da, ülkeye sahip çıkılsın” diyor.

“DEVLETİ YÖNETENLER BİRAZ DA BİZİ DÜŞÜNSÜN”

Aldıkları maaşın büyük bölümünün kira ve gıdaya gittiğini dile getiren emekliler, iktidara seslenerek “Biraz da bizi düşünün. Yıllardır kıt kanaat geçiniyoruz. Ne köyümüze gidebiliyoruz ne de tatile çıkabiliyoruz. Çünkü alınan maaşla evimizi zor geçindiriyoruz. Emekli olduk, yoksulla mücadele eder olduk. Oysa emeklilikte rahat ederiz diye çalışırken ne hayaller kurmuştuk. Kurduğumuz hayaller bir bir uçup gitti. Ömür de geçip gitti” dedi. 
ETİKET :   Emekli maaşı Kayseri Haberleri Kayseri

Tümü