Elitaş’ın, Meclis’te kadın vekile müdahalesi kavga çıkardı

Elitaş: Şiddet uygulamadım

12:25:30 | 2017-01-12

AKP Grup Başkan vekili ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, açık oylamaları cep telefonu ile çeken CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan'ın Mecliste üzerine yürüdü. Oy kullanmak için kabine doğru yürüyen Elitaş, bir anda sıradan çıktı ve CHP’li kadın vekilin üzerine doğru gelerek, “Kamerayı kaldır, kaldır o kamerayı” ifadelerini kullandı.

CHP’li Fatma Kaplan Hürriyet, “Niye?” diye sordu.

Bunun üzerine Elitaş, “Beni çekemezsin sen” yanıtını verdi.

Bu sırada CHP’li vekiller, “Açık oy kullanıyorsun, bu doğru değil” yönünde cevap verdi.

Elitaş ise “İstediğim gibi kullanırım, çekemezsin” dedi.

CHP’li vekillerden bazıları, “Niye rahatsız oluyorsunuz. Korkunuz ne?” cevabını verdi.

Bu sırada vekiller arasında arbede çıktı.

AKP’li Ahmet Gündoğdu da, CHP’li kadın vekilin telefonunu elinden almaya çalıştı. Bu yaşananların ardından darp edildiğini söyleyen CHP’li Fatma Kaplan Hürriyet, Meclis’te söz aldı ve boğazının kıpkırmızı olduğunu ifade ederek, sert açıklamalar yaptı. Yaşananlar sonrası, kendisine cevap hakkı doğan CHP’li Fatma Hürriyet Kaplan, ”Burada herkes gibi yapılan haksızlıkları, hukuksuzlukları görüntülemek adına sadece elimdeki telefonla oradaki görüntüleri kayda alırken AKP Grup Başkanvekili Sayın Elitaş’ın bana fiziki müdahaleye kadar varacak şiddetini buradan kınıyorum. Yere batsın sarayınız, yere batsın anayasanız, yere batsın diktatörlüğünüz” ifadelerini kullandı.

ELİTAŞ’TAN AÇIKLAMA

Yaşanan olayda tepkilerin hedefindeki isim olan AKP’li Elitaş, sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Elitaş, “CHP Milletvekili Fatma Kaplan'a şiddet uyguladığım yönündeki asılsız iddialar çarpıtmaya yöneliktir. Kaldı ki bir insanın izinsiz fotoğrafını çekmek kişilik haklarına girer kendilerini sadece ikaz ettim. Bunun neresinde şiddet var? Kadına verdiğimiz değer bizim için siyasi malzeme yapılmayacak kadar önemlidir. İcraatlarımıza bakın yeter! Buradan malzeme çıkmaz...” ifadelerini kullandı.
ETİKET :   AKP Mustafa Elitaş Meclis Kavga Fatma Hürriyet Kaplan

Tümü