DOĞA KOLEJİ BİR DE RUHSATSIZMIŞ YA!

11:22:07 | 2013-09-23
OSMAN ÇİFTCİ
OSMAN ÇİFTCİ      osmanciftci3800@gmail.com

Doğa Koleji’nde ki velilerin kendilerine vaat edilenler konusunda yaşadığı hayal kırıklıklarını kaleme aldığım yazının ardından onlarca Doğa Koleji velisinden telefon ve mail aldım.

Durumun vahametini anlamanız açısından yazıyorum, Veliler “Penti’de çorap satan kızlar okulun pazarlamasını yaptı, şimdi (pazarlama elemanları yanlış bilgilendirmiş) deyip velileri enayi yerine koymaya çalışıyorlar.” diyor.

Oxford kalitesinde eğitim vaat eden okulun lise müdürlüğüne bir dershanenin biyoloji öğretmeni atanmış, ilköğretimdeki müdür ise pastane vs. gibi dışarıda da ticareti olan bir isimmiş.

Arayan velilerin ortak kanaati Doğa Koleji’nin kurumsal kimliğine yakışmayan, tamamen ticarete dökülmüş bir eğitim anlayışı sergilendiği yönünde.

Doğa’da yaşananlar düpedüz kepazelik ve o okulu yönetenler adamsa eğer artık bu iş ticaret olarak değil itibar kurtarma vesilesi olarak görülüp derhal bütün vaatler yerine getirilmeye çalışılmalı. Velilerin tepkisine kulak tıkarız, bir şey yokmuş gibi davranırız derlerse Doğa Koleji diye bir şey kalmaz benden söylemesi.

Yaşanan kepazelik sadece verilen sözlerin yerine getirilmemesiyle de sınırlı değilmiş.

Gazeteci İlter Sağırsoy’la da Doğa Koleji’nde ki gelişmeler üzerine konuştuk, o da Doğa skandalının bir başka yüzünü bugün Kayserimaç Gazetesi’nde günyüzüne serecek.

İlk yazımda kısmen aktardığım, belediyenin çay bağlarında yapılan okul inşaatına ceza kestiği yolundaki bilgiler vardı hatırlarsınız.

Dahası varmış, Sağırsoy’un bugün Kayserimaç’ta ki köşesinden de aktaracağı bilgilere göre; okulun mesken ruhsatı olarak da ifade edilen yapı kullanma izin belgesi henüz belediyeden çıkmamış. Memduh Büyükkılıç henüz imzalamamış. Memduh Başkan keyfinden imzalamamazlık etmiyordur muhakkak…

Aynı zamanda okulun Milli Eğitim’de ki e-okul sisteminde de henüz aktivasyonu yapılmadığı gibi, “Oxford diploması” ifadesi de göz boyamaya dönük bir konuymuş. Bu detayları Sağırsoy’un köşesinde okuyabilirsiniz.

 

BÜYÜKKILIÇ ANKARA’YA

GİDİNCE ÇIKAN ŞAİYA

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe belediye başkanları toplantısı için Ankara’ya gidince bir şiaya çıktı; “Büyükkılıç Büyükşehir adaylığı için temas kuruyor.” diye… Ne kadar doğru bilemem…

Arayan biri partili diğeri muhalif partili 2 okurum sorunca ben de şüphe duydum, ve şöyle dedim:

“Memduh Başkan Refah Partisi Kayseri İl Başkanı iken Recep Tayyip Erdoğan’da Refah Partisi İstanbul İl Başkanıydı. Yani il başkanlığından devre arkadaşı onlar. Ayrıca Memduh Başkanın kardeşi Deniz Feneri nedeniyle sıkıntılı bir dönem geçiren İstanbul Noteri İsmet Büyükkılıç’ın da Başbakan’la sıcak teması var diye biliyorum. Ve bu siyaset… Hiç ihtimal vermesem de; olur mu olur…”

 

MHP’NİN PROFESÖRLERİ

VE BÜYÜKŞEHİR ADAYI

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylarından ismi netleşen tek isim Mustafa Özsoy oldu…

Özsoy’u bir gün uzun uzadıya yazmak isterim, Aşkale Kaymakamı iken nasıl efsanevi bir adamlık ve devlet adamlığı yaptığını internetten de bulup okuyabilirsiniz.

Kayseri dürüst, cesur, yürekli bir adam arıyorsa alın size Mustafa Özsoy…

İçimden bir ses, MHP’nin Büyükşehir adayı, Kayseri’de Kürşat olmaya talip olan İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri Bünyanlı hemşehrimiz Mustafa Özsoy olacak diyor ya hayırlısı bakalım…

Ama siyaset bu, belli de olmaz ki…

Bu arada MHP’nin Büyükşehir adayı için parti çevrelerinde “bir profesör” deniliyor.

Bizim aklımıza geçen seçimde Talas’ta MHP’nin adayı olan Prof. Dr. Fatih Köksal geliyordu ama geçen gün bir MHP il yöneticisi, MHP Büyükşehir için konuşulan 2 Profesörden daha bahsetti; biri Prof. Dr. Sefer Kumandaş diğeri Prof. Dr. Abdulkadir Yuvalı…
ETİKET :  

Tümü -- Adversting 8 --