DİM DİK DURUN, KARŞI DURUN !

11:24:35 | 2016-11-21
Güler Ruhsar Aktaş
Güler Ruhsar Aktaş      guler_ruhsaraktas@hotmail.com

 

Türkiye yeni bir önerge ile güne başladı…

AKP, TBMM Genel Kurulu'na cinsel istismar suçunda yargılamaya ilişkin olarak bir önerge getirdi. Önergeye göre, “cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın işlenen cinsel istismar suçunda, mağdurla failin evlenmesi durumunda hükmün açıklanması geri bırakılıyor” ve hüküm verilmiş ise infazın ertelenmesine karar veriliyor.

Evliliğin failin kusuruyla bitmesi halinde fail hakkındaki hüküm tekrar uygulanıyor.

Önerge, açık oylamada 184 oyu bulamaması sebebiyle salı günü tekrar görüşülecek….

Bence tam bir akıl tutulması yaşıyoruz.

Tecavüzcü ile mağduru evlendirmek isteyen zihniyet bu millete vekillik ediyor. 18 yaşını doldurmamış birisinin yani kanun karşısında bile reşit olmayan bir çocuğun kendisini istismar eden tacizcisi /tecavüzcüsü ile anne ve babasının rızası alınarak evlendirilmesini konuşuyoruz.

O vakit anne ve babaya da bir kamu davası açılması gerekmez mi?

Hiçbir aklı başında anne baba buna rıza gösterir mi?

Çocuk gelinler olmasın diye mücadele verirken, bu kez de tacizi istismarı meşrulaştırarak çocuk gelinlerin çeyizi bizden diyerek mi bu duruma katılacaktır?

 Kanunen suç, evet ama milletin 5 tane Vekili çıkmış bunu suç olmaktan çıkarmayı mağdurun suçlu ile bas göz edilmesini utanmadan arlanmadan Milletin Meclisi’nde teklif olarak veriyorlar.

Buna kabul oyu veren de bu teklifi verende kendi çocuğunun başına (gelmesin dilerim) böyle bir durum gelince evlendirebilir, kendi tercihidir.

 Lakin bence insanın duygularını, bedenini, ruhunu istismar edenin, kullananın, istifade edenin saldıranın, tecavüzcünün yeri idam sehpasıdır, nikâh masası değil.

Bu önerge ahlak dışı, insanlık dışı bir suçu meşru hale getirip, psikolojisi bozulan yeni bir nesil yetiştirmeye hizmet etmekten başka bir şey değildir.  Aklı, vicdanı, olan herkes kadın- erkek cinsiyeti hiç önemli değil, insan olan herkesin bu önergenin ve bu bakış açısının karşısında dimdik durması gerekir. Demem o ki : Dimdik durun, karşı durun kazanan insanlık olacak kazanan siz olacaksınız…
ETİKET :  

Tümü -- Adversting 8 --