Develi’de “susuz yaz” isyanı

Yaklaşık 2 aydır su sıkıntısı

13:09:20 | 2016-07-24

Kayseri’nin Develi ilçesine bağlı Gümüşören Mahallesi’nde, vatandaşların su sıkıntısı yaşadığı ifade edildi. Vatandaşlar, yaklaşık 2 aydır su sıkıntısı yaşadıklarını belirtirken, yetkililer ise yaz nedeniyle su kaynaklarında azalmanın olduğunu belirtiyor.

 Develi ilçesine bağlı 300 haneli Gümüşören’de yaşanan su sıkıntısı vatandaşa isyan ettiriyor. Yaklaşık 2 aydır sıkıntıların yaşandığını ve şebekelerden su akmadığını kaydeden mahalle sakinleri, bu yılda tankerlerle su taşıdıklarını ifade etti.

Mahalle sakinlerden Ahmet Aras, vatandaşın su taşıdığını ifade ederek, bu durumun bu çağa yakışmadığını söyledi.

Bazı mahalle sakinleri de, yaşanan bu durumu hak etmediklerini söyledi. “Diğer köylerde insanlar evlerindeki muslukları açtıkları zaman su akıyor, biz de ise tam tersi su akmıyor”diyen vatandaş, “Bizler en tabi hakkımız olan suyumuzu istiyoruz” dedi.

“LÜTFEN YETKİLER SESİMİZİ DUYUN”

Su olmadığı zaman kendileri için hayatın durduğunu söyleyen Metin Öztürk ise, “Su olmadığı zaman hayat duruyor. Çamaşır ve bulaşığı elimizde yıkıyoruz evlerimizde makinelerimiz var ama kullanamıyoruz. Çamaşır makinelerine deterjan bölmesinden su doldurup çamaşırlarımızı yıkamaya çalışıyoruz, makinelerimiz sürekli arızalanıyor. Lütfen yetkiler sesimizi duyun” diyerek tepkisini dile getirdi.

Haber: Hüseyin GÖKTAŞ
ETİKET :  

Tümü