Develi'de patlak boru isyanı

Develi ilçesine bağlı Gazi Mahallesi sakinleri, patlayan su borularından yana bir hayli dertli. Bu soruna yaptıkları başvurulara ve yazıkları dilekçelere rağmen çözüm bulamadıklarını belirten mahalle sakinleri, yetkililere ve ilgililere seslenerek, “Kapımızı birde bizim sorunlarımız, isteklerimiz, önerilerimiz için çalın lütfen.”dedi.

08:54:27 | 2016-06-28

Develi’ye bağlı Gazi Mahallesi’nde art arda patlayan su boruları mahalleliyi isyan ettirdi. Bu konuda belediyeye ve DSİ’ye başvurduklarını ancak bir sonuç elde edemediklerini ifade eden mahalle sakinleri, yaşanan sorunun kalitesiz işçilikten kaynaklandığını öne sürdü. Sulama hattındaki boruların sık sık patladığını kaydeden vatandaşlar, “Patlayan borularla birlikte ekili alanlar ve evler zarar görüyor.

Bunun sorumlusu ve ya sorumluları kimler?” diye sordu.

“PATLAYAN SU BORULARINDAN BIKTIK”

Seçim zamanı kapılarını çalanların seçim sonrası uğramadıklarından yana dert yanan mahalle sakinleri, “Sayın yetkililer bu halkın sesine kulak verin artık Gazi Mahallesi halkı olarak, biz patlayan su borularından bıktık. Kapımızı birde bizim sorunlarımız, isteklerimiz ve önerilerimiz için çalın lütfen! şeklinde çağrıda bulundu.  

Diğer yandan yaşanan soruna dikkat çekmek isteyen bazı mahalle sakinleri de konuyu sosyal medya üzerinden Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’den, Develili Milletvekili Sami Dedeoğlu’na kadar bazı siyasetçilere de ileterek, yardım istedi.

Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :  

Tümü