112’den, Kızılay’a kan desteği

KIZILAY’da kan stoklarının azaldığı yönündeki açıklamalar, 112 ekiplerini de harekete geçirdi.

16:09:50 | 2017-01-11

Kayseri’de 112 personeli kan bağışında bulundu, vatandaşı da bağışta bulunmaya davet etti.Türkiye'de 40 bin ünite olması gereken kan stoku 20 bin ünitenin altına düşünce Kızılay’ın seferberlik ilan ettiği açıklandı. Kızılay kan bağışı yapılması için kamuoyuna  destek çağrısı yaptı.

Bunun Kayseri’de “Kan verin, hayat kurtarın” çağrısı yanıt bulmaya devam ediyor. Vatandaş, Hunat Meydanı’nda Kızılay TIR’ına gelerek gönüllü bağış yapmayı sürdürüyor. Diğer yandan 112’de görev yapan 80 personelde Kızılay’a kan bağışında bulundu.

112 UMKE birim personeli İzzet Yavuzer, Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına 112 ailesi olarak sessiz kalmadıklarını ve destek vermek istediklerini söyledi. Vatandaşlara da kan bağışı için çağrıda bulunan Yavuzer, “Kızılay’ın kan ihtiyacına bizim de desteklerimiz sonsuz olacaktır inşallah. Bugün buradayız, inşallah bundan sonra da ihtiyaç halinde burada olacağız. Kan bağışına katılan ve destek veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bir ünite kan 3 can diyoruz ve bunun için herkesi kan vermeye davet ediyoruz.” dedi.

Haber/Görüntü: Güler Ruhsar AKTAŞ

 

 

 
ETİKET :   Kızılay Kan Bağışı 112 Destek

Tümü