CHP Kayseri İl Başkanlığı önünde hareketli saatler

08:53:32 | 2017-05-17

KAYSERİ’DE dün gece saatlerinde CHP İl binasına bırakılan şüpheli çanta hareketli saatler yaşanmasına neden oldu.

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Kayseri merkez Kocasinan İlçesi Sahabiye Mahallesi’nde bulunan parti il binasına dün gece 22.00 sıralarında henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından şüpheli bir çanta bırakıldı. Çantanın içinden bir kablonun göründüğünü fark eden bazı partililer, hemen durumu polise bildirildi. Olay yerine kısa sürede gelen polis ekipleri, daha sonra bomba imha ekiplerini çağırdı.

Uzman ekibin incelemesinin ardından bir erkek tarafından bırakılan çantanın, kadın çantası olduğu ve içerisinde makyaj malzemeleri, cep telefonu, şarj kablosu çıktığı ifade edildi. Çantadan dışarıya taşan kablonun da şarj kablosu olduğu belirtildi.

 Diğer yandan olay anı güvenlik kameralarına da yansıdı. Görüntülerde, telefonla konuşan bir kişi önce parti binasının önünde geçiyor ve ardından kısa süre sonra erkek olduğu görülen ve elinde telefon olan kişi elindeki çantayı partinin giriş kapısına bırakıp, gidiyor. Yaşanan olay sonrası emniyet ekipleri, güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri de incelemeye aldı.

“UMARIZ OLUMSUZ BİR OLAY DEĞİLDİR”

Kayseri Polisi olayla ilgili her ayrıntıyı ele alıp, konuyu araştırırken CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin ise “Polis inceliyor, umarız olumsuz bir olay değildir” dedi.

Keskin, “Dün gece saat 22.15 gibi şüpheli bir şahıs caddeden geçtikten sonra 30-40 saniye sonrada çanta olan şüpheli bir şahıs  gelip parti önüne çantayı bırakıyor. Gece Emniyet aranıyor. Bomba imha ekipler, olay yerin inceleme ekipleri geliyor ve gerekli müdahaleyi yapıyor. Şu an olayı Emniyet inceliyor. Umarız olumsuz olabilecek bir şey değildir. Umarız, tesadüfen olan bir olaydır ama boş bırakmamak lazım. Çünkü uzun zamandır partimize bu tür sistematik saldırılar devam ediyor. Umarız o olayların devamı değildir”  Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Kayseri Haberleri Haber Kayseri Kayseri Son dakika Asayiş

Tümü