CHP İl Başkanı Keskin: “Terör amacına asla ulaşamayacak”

Teröre tepki gösteren CHP'liler terör saldırısının olduğu yere karanfil bırakıp, şehit askerler için dua etti.

12:24:37 | 2016-12-20

Cumhuriyet Halk Partililer, dün Kayseri’de terör saldırısının olduğu alana giderek şehitleri andı. Partililer, hain patlamanın meydana geldiği durağa kırmızı karanfil bıraktı. CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin, terör saldırısını lanetleyerek, “Terör nereden gelirse gelsin, lanetliyoruz. Terör insanlık suçudur. Bu ülkenin birlik ve beraberliğine kimse zarar veremeyecek.” dedi.

 CHP Kayseri İl Başkanlığı olarak, Erciyes Üniversitesi Kampusu yakınlarında meydana gelen hain terör saldırısını bir kez daha lanetlediklerini dile getiren İl Başkanı Feyzullah Keskin, “Hain saldırının yapıldığı alana giderek,  şehit olan komandolarımızı andık ve karanfillerimizi huzurlarına bıraktık. İnşallah bu acılar bir daha yaşanmaz. Huzurun, sevginin, kardeşliğin olduğu bir Türkiye için herkes sağduyulu olmalıdır. Kimse eylem ve söylemleri ile terörün ekmeğine yağ sürmemelidir. Türkiye’nin birleştirici gücü CHP olarak ülkenin huzurunun bozulmasına, yurttaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Terör amacına asla ulaşamayacak.” dedi. 

“ELİ KANLI TERÖR ÖRGÜTLERİ ALÇAKÇA SALDIRILARINA DEVAM EDİYOR”

“Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır.” diyen Keskin, şunları söyledi:  “Birlikte yaşama irademizi, kardeşliğimizi ve barışı hedef alan Kayseri’de ki hain saldırı hepimizi derinden yaralamıştır.

Milletimizin geleceğine ve barış ortamına kasteden bu hain saldırıyı lanetliyor, hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, milletimize başsağlığı diliyorum. Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç, yaşlı, çocuk demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütleri, güvenlik güçlerimize ve yurttaşlarımıza yönelik alçakça saldırılarına devam ediyor. Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir. Yurttaşlarımızın can ve mal güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevabı, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Din, dil, ırk ayrımı gözetmeden yurttaşlarımıza saldıran çeşitli terör örgütlerini en sert üslupla kınıyoruz ve engel olacak her türlü konuda destek vereceğimizi her platformda dile getiriyoruz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanlarımızın güvenliği için fedakârlık yapmaya hazırız.”

(Haber Merkezi)

 

 

 
ETİKET :   CHP Kayseri Terör tepkisi

Tümü