Boydak Holding'te endişeleri gideren atama

Türkiye'nin en başarılı CEO'larından Mehmet Koca, Boydak Holding'in CEO'su oldu...

12:22:32 | 2016-08-28

FETÖ operasyonlarının kıskacında olan Boydak ailesinin sahibi olduğu Boydak Holding'e kayyum olarak atanan ekip holdingin iyi yönetilmesi için ünlü CEO'yu Boydak Holding'in başına getirdi.

ÖNCE HOLDİNGE KAYYUM ATANDI
Bilindiği gibi Boydak Holding hissedar ve yöneticilerinin çoğunun FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından mahkeme avukatlar Ramazan Arslan ve Yurdagül Keziban Kılıç Aksungur, bankacı Ramazan Erikli, mali müşavir Ahmet Ziya Beşparmak ile muhasebeci Mustafa Karakaya'yı kayyum olarak atamıştı.

YENİ CEO ENDİŞELERİ ORTADAN KALDIRACAK TECRÜBEYE SAHİP
Kayyum heyetindeki isimlerin şirket ve holding yönetme tecrübesine sahip olmaması kamuoyunda Kayseri ekonomisinin lokomotifi konumunda olan Boydak Holding konusunda endişelere neden olurken kayyum heyeti Türkiye'nin ünlü CEO'larından Mehmet Koca'yı Boydak Holding'e CEO olarak atadı.

Koca'nın tecrübesiyle, Boydak Holding'in yönetimine dönük endişeleri ortadan kaldırıp kaldıramayacağı ise merak konusu oldu.

TÜRKİYE'NİN EN BAŞARILI CEO’LARINDAN BİRİ
CAPİTAL dergisinin yayınladığı son 5 yıldaki verilere göre hazırlanan “En Başarılı CEO’lar" listesinde 5. sırada yer alan Koca, BUSINESS dergisinin 2010 yılında yayınladığı “Krizin En Başarılı 100 Yöneticisi” sıralamasında da 36. sırada yer almıştı.
Koca, Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanlığı görevini de yürütüyor.

MEMDUH BOYDAK TUTUKLANINCA SÜMER CEO OLMUŞTU
Boydak Holding'te CEO olarak görev yapan Memduh Boydak'ın FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından İzzet Sümer CEO olarak atanmıştı. Sümer'in görevi de böylece sona ermiş oldu.

"NÖBETE KAYSERİ'DE DEVAM"

Mehmet Koca, Boydak Holding'te CEO olarak göreve başladığını sosyal paylaşım sitesi Twitter'da şöyle duyurdu:

@Mkoca03
"Nöbete Kayseri de devam.. Fetö terör örgütü çerçevesinde kayyum atanan Boydak Holding'e CEO olarak göreve başladım.. Allah yardımcımız olsun"
Mehmet Koca hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için www.mehmetkoca.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.
ETİKET :   Mehmet Koca Boydak Holding CEO Kayseri FETÖ

Tümü