Bedir: "Yüreklerimizi birleştirelim"

Kayserispor Kulüp başkanı Erol Bedir, başarının şifresini verdi;

18:16:18 | 2017-01-05

Kayserispor kulüp başkanı Erol Bedir, kulüp resmi sitesinden yazılı bir açıklama yayınladı.

Kayserispor’un ligde başarı sağlayan bir takım olması için kolları sıvadıklarını belirten Bedir, göreve gelme sürecini anlattı.

Bedir,”Kayseri kamuoyunun bildiği üzere; başta sayın bakanımız Mehmet Özhaseki olmak üzere; Büyükşehir belediye başkanımız Mustafa Çelik, ilçe belediye başkanlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, Kayseri ve Kayserispor konusunda bilgi birikimi olup, Kayserispor'un mevcut durumundan ve gelecek günlerinden endişe eden, şehrimizin kanaat önderleri yaptıkları istişare sonucunda ilimizin adını taşıyan bu köklü kulübümüzün sıkıntılarını çözmek, şehri bu konuda harekete geçirmek ve süper lig 2.yarısında  yeni bir ivme kazandırmak için, Kayserispor’un 19 ocakta yapılacak olağanüstü genel kurulunda şahsımın başkanlığında bir yönetim kurulu oluşturulması konusunda mutabakata varmışlar ve keyfiyet tarafıma tebliğ edilmiştir” diye konuştu.

 

Bedir: Fesihler önlendi, acil borçlar ödendi

Daha önce bir çok oyuncunun ödemeler konusunda sıkıntı çektiklerine dikkat çeken Bedir, “02 Ocak Pazartesi günü konudan haberimin olmasıyla birlikte; Mevcut kulüp yönetimden vekaletname alınarak kulüpteki rutin çalışmalar sürdürülmüş ve takım devre arası kamp için Antalya'ya gönderilmiştir. Federasyona başvurarak geçmiş alacakları nedeniyle fesih talep eden yabancı futbolcularımızın alacakları hesaplanarak yatırılmış ve fesihler önlenmiştir” şeklinde konuştu.

 

“ Önceliğimiz iç transfer”

Mevcut kadroyu koruyarak, gerekli yerlere transfer yapacaklarını dile getiren başkan Erol Bedir, “Futbolcumuz Nakoulma  biz görevi almadan aynı nedenlerle fesih işlemi yapmış ve serbest kalmıştır. Ancak halen Nakoulma konusunda da sözleşme yenileme çalışmalarımız devam etmektedir. Diğer futbolcularımızın, geçtiğimiz sezondan ve bu sezon ilk yarısından birikmiş ciddi miktarda alacakları mevcuttur. Ancak bu kardeşlerimizle de 1-2 gün içinde (hafta sonuna kadar)  görüşmeler yapılacak ve alacaklarına istinaden ödemeler yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

 

“Transferde nokta atışı yapacağız”

Teknik direktör konusunu çözmeleriyle birlikte iç transferin ardından takviye konusunda da bilgi veren Bedir, “Popüler ve köklü bir kulüp olan Kayserispor'umuzun başına Türk futbolunun efsane futbolcusu ve yeni jenerasyonun başarılı teknik direktörü Sergen Yalçın getirilmiş ve çalışmalarına  başlamıştır. Yardımcıları başlamış olup, Sergen hoca Cuma günü takıma katılacaktır. Sergen hocanın tespitleri sonucu, kulübümüzü daha yukarı çekebilecek şehrimize ve prensiplerimize uygun oyuncuların transferi konusunda da çalışmalar yoğun bir şekilde devam etmektedir” diye geleceğe dair umut dolu açıklamalarda bulundu.

 

“Tek vücut olmalıyız”

Başarının, birlik ve beraberlikten geçtiğine vurgu yapan başkan Bedir, “Tüm bu çalışmalara rağmen başarmanın sırrı, hemşerilerimizin bu çalışmaları yürekten desteklemeleri ve önerilerini bizimle paylaşmalarında yatmaktadır. Şehrin kenetlenmesi ve tek vücut haline gelerek, Kayseri Kadir Has stadını rakip takımların korkulu rüya haline getirmesi çok önem arz etmekte, deplasman maçlarında ise, ev sahibi takımların çok da rahat olmaması için "Bize her yer Kayseri" prensibi önem taşımaktadır. Başarı için, ayağa kalkmak için imkanlarımızdan önce YÜREKLERİMİZİ birleştirelim” diyerek açıklama yaptı.”
ETİKET :  

Tümü