BATTALGAZİ EĞİTİM KURUMLARI’NDAN “ÇANAKKALE RUHU” RESİM SERGİSİ

BATTALGAZİ EĞİTİM KURUMLARI’NDAN “ÇANAKKALE RUHU” RESİM SERGİSİ

12:08:47 | 2016-03-17

Kayseri Battalgazi Eğitim Kurumları, Çanakkale Zaferi’nin 101. yılını kutlama ve şehitleri anma etkinlikleri kapsamında bünyesinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerin katılımıyla “101. Yılında Çanakkale Ruhu” temalı bir resim sergisi açtı. Sergide; Çanakkale Şehitlik Anıtı'nın minyatürü, şehitlere ait sembolik mezar taşları, asker elbiseli öğrencilerle birlikte Çanakkale Zaferi'ni anlatan resimler, fotoğraflar ve mehter takımı yer aldı.

Kayseri Park AVM’deki serginin açılış etkinliği Yılmaz Akansu Ortaokulu Mehteran Takımı'nın gösterisi ile başladı. Misafirlerden büyük alkış alan gösterinin ardından açılış kurdelesini Battalgazi Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Hayrettin Kaya ve beraberindeki okul müdürleri kesti. Hayrettin Kaya, “Kurumumuz bünyesinde sekiz okul yer alıyor ve okullarımızın tamamında sanatsal etkinliklere büyük önem veriyoruz. Bu gün de Çanakkale temalı bir resim sergisini velilerimizin ve Kayseri halkının beğenisine sunduk. 101 resmin yer aldığı sergimiz iki gün süreyle açık kalacak. Öğrencilerimiz bu faaliyetleriyle hem bir sanat eseri meydana getiriyorlar hem de Çanakkale ruhunu hissederek bilinçleniyorlar, bu etkinlikte emeği geçen öğrencilerimizi ve görsel sanatlar dersi öğretmenlerini tebrik ediyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından davetliler, eserleri büyük bir dikkatle inceledi ve genç ressamlara tam not verdiler. Sergide, Battalgazi Eğitim Kurumları bünyesinde eğitim veren Özel İstikbal, Yılmaz Akansu, Aliye Boydak ve Yelkenoğlu Ortaokulları ile Kılıçaslan ve Yelkenoğlu Liseleri öğrencilerinin yaklaşık iki aylık süre içerisinde yaptıkları Çanakkale temalı 101 çalışma yer alıyor.
ETİKET :  

Tümü