BAŞKANIN İKİZİNİN BACANAĞININ DAMADI

14:01:53 | 2016-10-06
OSMAN ÇİFTCİ
OSMAN ÇİFTCİ      osmanciftci3800@gmail.com

KESOB eski Başkanı Mustafa Alan’ın hatırımdan hiç çıkmayan bir ifadesi var: “Burası Kayseri, bodrumda pazarlık edersin dışarı çıktığında ‘hayırlı olsun ağa’ derler. Bu şehirde hiçbir şey gizli saklı kalmaz”
Kayseri büyüyen bir köy...
Şehrimizde yurtdışından gelin gelen bir hanım, Kayseri değil “Köyseri” diye telaffuz ediyordu.
Büyükşehiriz ama köyde ne olduysa hemen herkes duyduğu gibi bu şehirde de öyle oluyor.
***
Geçenlerde Boydak Holding TMSF’ye devredildikten sonra holding bünyesinde işten çıkartılan Boydak soyadını taşıyan kişilerin HES’te iş başı yaptığı, Memduh Boydak’ın sağ kolu olarak ifade edilen Halil Hazer’in darbeden sonra Holding’ten ayrıldıktan sonra Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi’nde üst düzey yönetici olduğunu haberleştirdi arkadaşlarımız.
Sırf soyadı Boydak diye insanları işinden ediyorlarsa holdingin yeni yöneticileri doğru yapmıyorlar. Bu nedenle işten çıkarılan kişilerin de Boydak ailesi tarafından devletin el koymadığı şirketlerinde işe başlatılmaları kadar doğal bir durum da yok kanaatimce.
Halil Hazer konusuna gelince...
Boydak Holding’de Memduh Boydak’ın en yakın adamı, prensi, kara kutusu olarak ifade edilen bir isimdi Halil Hazer. Boydak Holding’te Genel Sekreter olarak görev yaptı.
Boydak Holding’ten istifa ettikten sonra “Halil Hazer’i Elektrik Şirketi’ne üst düzey yönetici olarak başlatacaklar” dediklerinde ihtimal vermemiştim.
Bir okurumuz mesaj atmış, “Halil Hazer Kayseri Civarı Elektrik A.Ş. şirketine CFO olarak üst düzey yönetici işe başlamış. Bilgilerinize...” diye.
CFO de CEO gibi şirketin üst düzey yöneticisi oluyor...
Halil Hazer Holding yönetecek tecrübesi nedeniyle ve FETÖ mevzusuyla alakalı olmadığı için KCTEAŞ değerlendirmek istediyse hiçbir itirazım olmaz. Ama okurumuzun mesajında ilginç bilgiler var.
Diyor ki okurumuz: “ Halil Hazer, haberinizde de değindiğiniz gibi Boydak grubunda Genel Sekreterlik yaptı daha sonra Hacı Boydak cezaevinden çıkınca Hukuk İşleri ve İş Geliştirme Koordinatörü yapıldı. Grup şirketlerinde Yönetim Kurulu üyelikleri verilecek kadar Memduh Boydak’a yakındı. Darbeden sonrada gruptan ayrıldı. Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi’nde göreve ise hısımlık ilişkisi ile başladı. Kendisi Erciyes Yeminli Müşavirlik Ahmet Kutsal’ın damadı olur. Ahmet Kutsal ise Büyükşehir Belediye Başkan’ı Mustafa Çelik’in ikizi Sabri Çelik ile bacanak.”
Eğer gerçekten sırf böyle bir bağlantı nedeniyle Halil Hazer KCTEAŞ’ta işe başlatıldıysa doğru yapılmamış...
Bodrumda yapılan pazarlığa dışarı çıkılınca ‘hayırlı olsun’ denilir nasılsa...
ETİKET :  

Tümü -- Adversting 8 --