Bakan Özhaseki'nin twitter'ında skandal

Troll hesabından yapılacak paylaşımı Bakan'ın twitter hesabından yapmışlar

21:28:35 | 2016-12-17

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki  Kayseri Valiliği önünde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün halkın arasına girerek açıklama yapması üzerine 14 şehidimiz nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'na akın eden vatandaşların "Haseki Buraya" sloganlarına rağmen dışarı çıkmayınca, "Haseki istifa" sloganları atan şahısların tepkisine hedef oldu.

Bakan'a yönelik tepkiler sosyal medyada, twitter'da da sürdü. Bunun üzerine Bakan'ın danışmanları tarafından güncellenen Bakan'ın twitter hesabından skandal paylaşımlarda bulunulduğu ortaya çıktı.

OdaTV, Bakan'ın twitter hesabından yapılan paylaşımı şöyle haberleştirdi:

Türkiye bugün Kayseri’de 14 askerin şehit olduğu saldırıyla sarsılırken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’den skandal mesajlar geldi.

Mehmet Özhaseki, sosyal medyada troll hesaptan yazması gereken tweet'i kendi hesabından paylaştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin hesabından "Kardeşlerim PKK’nın çıkarlarına alet olmayın. Bırakın laf salatasını.. @mehmetozhaseki’yi yedirmeyiz" şeklinde bir tweet atıldı.

Mehmet Özahaseki’nin terör saldırısı sonrasında kendi kendisine destek vermesine önce bir anlam verilemedi. Bakan Özhaseki, troll hesabından yazacağı tweet'i yanlışlıkla kendi hesabından paylaşmıştı. Bir süre sonra Bakan Özhaseki mesajı sildi ve bu kez aynı mesaj “RTE Gönüllüsü” adlı bir trol hesaptan paylaşıldı. Daha sonra tweetler silindi.

Türkiye önce Beşiktaş ardından Kayseri’deki terör saldırısında yitirdiği şehitlerinin acısını yaşarken, Bakan Mehmet Özhaseki’nin kendisini eleştirenlere trol hesaplardan cevap verme yarışına girmesi tepki çekti. KAYNAK: ODATV 

İşte o mesajlar:

 

O
ETİKET :   Kayseri haberleri Mehmet Özhaseki

Tümü