Bakan Özhaseki: FETÖ belasını da atlattık

19:09:57 | 2017-12-03

Bozok Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından “Bozok Buluşması” düzenlendi. Buluşmaya Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de katıldı. Özhaseki, terör örgütleri ile mücadelenin aralıksız devam ettiğini belirterek, “FETÖ belasını da atlattık.” dedi.

Bozok Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Bozok Buluşması düzenlendi. Kayseri Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen buluşmaya, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Ak Parti Milletvekilleri; İsmail Emrah Karayel, Taner Yıldız, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar da katıldı. Bozok Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Prof. Dr. Kuddusi Erkılıç, “Bizim töremizde ve inancımızda birlik ve dirliğimiz önemli bir yer tutuyor.”dedi. Erkılıç, “Bizim töremizde ve inancımızda dirlik her zaman önerilen ve yaşatılan şey. Günümüzde ülkemizin adeta bir dünyanın tehdit ve baskısı altında. Bizim bu birliği dirliği, ayrığı gayrıyı bir tarafa bırakmamız lazım. Anadolu’nun öz kültürünün yaşaması için bu dernek adı altında vücut buldurmak istedik. Bizde Bozoklar olarak 15 Temmuz’da alçakça yapılan girişiminin karşısında kapı gibi kale gibi durmaya gayret ettik” dedi. Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ise, kültürün gelecek kuşaklara aktarılmasına her zaman destek olduklarını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de konuşmasında terörle mücadele konusuna değindi. “Bu coğrafya üzerinde PKK, FETÖ ve DEAŞ pisliğinin hortladı” diyen Özhaseki, “FETÖ belasını da atlattık." diye konuştu. Bakan Özhaseki,  "Ne yazık ki bu coğrafyanın üzerinde gözü olanlar var. O gözü olanlar son birkaç yıl içerisinde iyice azdılar. PKK bir taraftan hortluyor, FETÖ başka bir taraftan, DEAŞ pisliği başka bir taraftan. Hepsiyle savaş veriyoruz. Allah'a hamdolsun hepsinin altından kalktık. Çok şükür dimdik ayaktayız. O PKK'lı katilleri eştikleri çukurlara gömdük. Bu FETÖ belasını kaldırabilecek bir devlet yok, biz o belayı da atlattık." diye konuştu. Birlik mesajı da veren Özhaseki, “Birliğimize ve dirliğimize göz koyanların da gözünü oyacağız” ifadelerini de kullandı. Yapılan konuşmaların ardından Bozok Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Prof.Dr. Kuddusi Erkılıç, Bakan Özhaseki’ye günün anısına plaket verdi. Program sonrasında da sanatçılar Mümin Sarıkaya ve Mahmut Yıldız tarafından  konser verildi. Sanatçılar sevilen şarkılarını seslendirdi. 
ETİKET :  

Tümü