AYNI KADERİ PAYLAŞMAK

Boydak ailesi adına bir açıklama yapan Boydak Holding Yönetim Kurulu eski Başkanı Hacı Boydak, Fetullah Gülen’e geçmişte yaptıkları yardım için pişmanlık içerisinde olduklarını belirterek “Yaptığımız yardımı düşününce kahroluyoruz’’diyerek nedamet duygusu yaşadıklarını söyledi.

17:38:20 | 2016-07-27
Ahmet Çınar
Ahmet Çınar      ahmet.cinar1907@gmail.com

Bu tür açıklamaları 17/25 Aralık sürecinden sonra Hem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, hem de hükümetin çeşitli kademelerindeki Bakanlar ve yöneticilerin ağzından sıkça duyduk. Hatta, Recep Tayyip Erdoğan, ‘Kandırıldık’ ifadesi ile Fetullah Gülen’in samimiyetsizliğini sık sık vurgulamaktan geri kalmadı.

Oysa beraber yola çıkmışlar, kederde beraber üzülmüşler, sevinçte birlikte mutlu olmuşlardı. İplerin koptuğu 17/25 Aralıktan sonra ortaklıkları sanki tsunamiye uğramış ve yerle bir olmuştu. Artık birbirlerine düşman kardeş gibiydiler.

Bu samimiyete benzer bir yakınlık da Gülen’le, Boydak Holding yöneticileri arasında tesis edilmiş ve yıllarca Gülen’in okullarına Boydak ailesinin yardımı kesintisiz devam etmişti. Onlar inanıyorlardı ki Fetullah Gülen, özellikle Yurt dışındaki okulları ile Türkiye’nin adını ve Türk kültürünü dünyaya yaymakta ve ülkemizin reklamını en iyi şekilde yapmaktaydı.

Yardım konusunda kapılarını çalan hiç kimseyi geri çevirmeyen Boydak ve ailesi herhangi bir çekinceleri olmadan bu yardımlarını Erdoğan’la, Fetullah Gülen’in kopma miladı olan 17/25 Aralık tarihine kadar sürdürdüler. O tarihten bir müddet sonra Hacı Boydak, Boydak Holding ve ailesi adına açıklama yaparak ‘Biz bundan sonra devletimizin yanındayız’ diyerek safını belirtiyor ve Devletin yanında olduklarını açıklıyordu.

Bu açıklamalara rağmen genç kuşak Memduh Boydak’ın, Erdoğan’ı ve hükümeti hedef tahtasına koyan twitter hesabından yaptığı açıklamaları sonrası o zaman Yönetim kurulu başkanı olan Hacı Boydak ve Holding’in CEO’su Memduh Boydak, terör örgütü olarak adlandırılan (FETÖ)’ye yardım gerekçesiyle tutuklanıyorlardı. Hacı Boydak 45 gün yattıktan sonra tahliye ediliyor, Memduh Boydak’ın ise tutukluluğu halen sürüyordu.

FETÖ Örgütünün 15 Temmuz Kalkışması, Milli Birlik Ruhunun yeniden yeşermesine vesile olurken; bazı küskünlerin, aralarında kırgınlık olanların, sağcı ve solcu diye adlandırılanların bir araya gelmesine de ortam hazırlamış oluyor ve başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın yönlendirmesiyle meydanlarda gece nöbeti başlamış ve atlatılan bu kötü badire, insanlarımızın milli duygularını tazelemiş oluyordu.

Öyle ki, Boydak ailesi ile hükümet arasındaki kırgınlık, yaşanan menfur olaydan sonra daha da yumuşamış ve tatlıya bağlanmış görünüyor.

Hacı Boydak yaptığı yazılı açıklamayla, 15 Temmuzda yapılan hain ve alçak terör girişiminin acısının halen yaşanmakta olduğunu belirtiyor, FETÖ darbe girişiminin yaşandığı gecenin Türkiye tarihi için bir dönüm noktası olduğunu, hiçbir hainin bundan böyle vatana kast etmeyi aklından geçiremeyeceğini dile getiriyor.

Boydak ayrıca, darbe girişimini haber aldıkları ilk andan itibaren Cumhuriyet Meydanındaki nöbet yerlerini aldıklarını da belirtiyor.
Boydak’ların, Fetullah Gülen’e yardımları nasıl ki başlarına iş açtı, Recep Tayyip Erdoğan’ın Fetullah Gülen’e karşı iyi yaklaşımı ve ortak hareketi de 15 Temmuz girişiminin yaşanmasına sebep oldu.

Herhalde, ‘Aynı kaderi paylaşmak’ bu olsa gerek.
ETİKET :  

Tümü -- Adversting 8 --