Arık, “Türkiye adım adım karanlığa götürülüyor”

GENÇ: “CUMHURİYETİ YIKMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEYECEKTİR”

16:46:38 | 2017-08-09

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, sivil toplum kuruluşları ziyaretlerine Hacı Bektaşi Veli Derneği ve Vakfı ile devam etti. Arık, burada yaptığı açıklamada AK Parti iktidarına yüklendi ve “AKP iktidarının Türkiye’yi adım adım  karanlığa götürdüğünü görüyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri Hacı Bektaşi Veli Derneği ve Vakfını ziyaret etti. Battalgazi Mahallesi’nde bulunan Cemevi’nde dernek yönetimini ziyaret eden ve Dernek Başkanı Sadık Genç ile görüşen Arık,      kentte faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiklerini söyledi.

“BİLİYORUZ Kİ BURADA ATATÜRK VAR BURADA DEMOKRASİ VAR, BURADA CUMHURİYET VAR”

Arık, “Kayseri’de bir takım sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ediyoruz. Yaklaşık bir ay gibi süredir Kayseri’de olamadım. Özlem giderme anlamında buradayız. Hem de son günlerde yaşanan siyasi gelişmeleri değerlendirmek için buradayız. Biliyoruz ki burada Atatürk var burada demokrasi var, burada Cumhuriyet var, burada Cumhuriyet değerlerine sahip olan insanlar var” diye konuştu. Son günlerde ülkede yaşanan bazı olaylara atıfta bulunan Arık, Cumhuriyet değerlerinin tehlikede olduğunu belirterek, “AKP iktidarının Türkiye’yi adım adım  karanlığa götürdüğünü görüyoruz” dedi.Arık, ziyarette  katıldığı bir televizyon programında “Yeni devlet kuruluyor. Kurucusu da Recep Tayyip Erdoğan’dır” yönünde açıklama yapan AK Parti eski MKYK üyesi Ayhan Oğan’a yönelik tepkisini de sürdürdü. Arık, “Kim ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden başka bir Devlet  lafı ediyorsa o beyhudedir” dedi.

“KAYSERİ SADECE AKP’DEN İBARET DEĞİLDİR”

Arık, şunları söyledi: “Cumhuriyet değerlerinin ne kadar tehlikede olduğunu AKP iktidarının Türkiye’yi adım adım bir karanlığa götürdüğünü, bir meçhule doğru götürdüğünü görüyoruz. Kayserili olmasından hicap duyduğumuz birisinin çıkıp ‘yeni bir devlet kurduk, ister kabul edin ister kabul etmeyin. Kurucusu da Recep Tayyip Erdoğan’ demesinde de son derece hicap duyuyoruz, utanıyoruz. Şunu herkes bilsin ki; bu ülkenin bir tek kurucusu vardır, o da ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Tek devlet vardır, o da  kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Kim ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden başka bir devlet  lafı ediyorsa o beyhudedir. Bunun cevabını da Kayserili vatandaşlarımız en kısa zamanda verecektir. Kayseri sadece AKP’den ibaret değildir. Kayseri’de AKP’den kurtulmanın çaresini Kayseri’de vereceğiz ve Kayseri’de buna gereken cevabı verecektir”

“BİZLER CUMHURİYETE DE DEĞERLERİNE BAĞLIYIZ, CUMHURİYETİ YIKMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ”

Kayseri Hacı Bektaşi Veli Derneği ve Vakfı Başkanı Sadık Genç de, ziyaretten dolayı Arık’a teşekkür ederek, “Ameliyatınızdan hemen sonra gelip STK’ları ziyaret etmenizden onur duyuyoruz. Her zaman da kapımız değerli vekillerimize, siyasetçilerimize açıktır” dedi. Başkan Genç de, Ayhan Oğan’a tepki gösterdi. Genç, “Bende bir Kayserili olarak Kayserili hemşerimizi canlı yayında da izledim. Açıklamasından Kayserili olarak bende hicap duydum. Türkiye Cumhuriyeti bellidir. Kurucusu da bellidir. Biz de Türkiye Anadolu Alevileri olarak Cumhuriyet bütün değerlerine, Cumhuriyetin kurucusu olan bir kitle olarak bütün değerlere yüreğimiz ile bağlıyız. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet varlığını sürdürecektir Bunu yıkmaya hiç birinin gücü yetmeyecektir. Bu anlamda ziyaretiniz için tekrardan teşekkür ediyoruz. Bu tür ziyaretlerinizden de özellikle memnunuz. Bütün vekillerimizden de bunu bekliyoruz” şeklinde konuştu. Arık ve beraberindeki partililer, Kayseri Kafkas Derneği’ni de ziyaret ederek, dernek yöneticileri ile görüştü. Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :  

Tümü