Arık: FETÖ’nün talebi doğrultusunda Melikşah'ta imar değişikliğini kim yaptı?

19:03:56 | 2017-12-06

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, FETÖ soruşturmaları kapsamında Kayseri’de görülen Melikşah arsa davasını Meclis gündemine taşıdı. Arık,  “Vatandaşın elinden alınan bu arazi ile ilgili olarak FETÖ’nün talebi doğrultusunda imar değişikliğini kim yaptı?” diye sordu.

Melikşah Üniversitesi’nin genişleme alanı içerisindeki eski ismi Kertmelik olan mahalledeki arsaların FETÖ üyelerince hak sahiplerinden değerinin altında alındığı ve bu yolla nitelikli dolandırıcılık yapıldığı iddiasıyla başlatılan dava Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü ve 2018 Nisan ayına ertelendi. Davayı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, olayın siyasi boyutu olduğunu belirtti. Arık, “Ben buradan soruyorum, vatandaşın elinden alınan bu arazi ile ilgili olarak FETÖ’nün talebi doğrultusunda imar değişikliğini kim yaptı?” diye sordu. CHP Milletvekili Çetin Arık, Meclis'teki konuşmasında şu ifadeleri kullandı:  “AKP’nin ve Onun ortağı FETÖ’nün bir eli hep fakirin cebinde oldu. Dün FETÖ’den kapatılan Melikşah Üniversitesi’nin arsası ile ilgili değerinin altında alındığı ve bu yolla nitelikli dolandırıcılık yapıldığı iddiası ile bir dava başladı. Ben buradan soruyorum: Vatandaşın elinden alınan bu arazi ile ilgili olarak FETÖ’nün talebi doğrultusunda imar değişikliğini kim yaptı? Evini terk etmeyen vatandaşların ikna edilmesi için hangi siyasiler devreye girdi? O dönemde haksızlığa uğradığını haykıran bu vatandaşların sesine kimler kulak tıkadı? Adeta arsaları zorla ellerinden alınarak bir binaya yerleştirilen bu vatandaşlar, şimdi de “Bu vakfın malları vakıflar genel müdürlüğüne geçti. Evlerinizi derhal boşaltın” denilerek ikinci bir mağduriyet yaşatılıyor. Adeta vatandaşa zulm ediliyor. Bir yanda emekli enişte milyon dolarlarla oynarken diğer taraftan vatandaşın arsası, evi elinden zorla alınıp kış günü sokağa atılıyor. Bu kadar mı vicdanınız karardı?”

 

 

 

 
ETİKET :   Çetin Arık CHP Milletvekili FETÖ davası Melikşah arsa Kayseri Haberler Son dakika Kayseri Adliyesi Mahkeme Dava

Tümü