Amorticiler piyangocuları sardı, teselli aradılar!

Milli Piyango yeni yıl çekilişinde yine her yıl olduğu gibi büyük heyecan yaşandı.

15:19:29 | 2017-01-02

MİLLİ Piyango'nun Yılbaşı özel çekiliş sonuçlarının açıklanmasının ardından Kayseri’de de birçok kişi amorti biletle teselli buldu. Biletine amorti isabet edenler piyangocuların etrafını sardı.

 Milli Piyango yeni yıl çekilişinde yine her yıl olduğu gibi büyük heyecan yaşandı. 31 Aralık yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye olan 60 Milyon “2796288” numaralarının yer aldığı çeyrek bilete çıktı.

Biletlerden 3’ü İstanbul'da 1’inin ise Antalya'da satıldığı ortaya çıktı. İkramiye hayali kuran 4 kişi hayallerini gerçeğe dönüştürme fırsatı yakalarken, talihlilerin kim olduğu da kamuoyunda merak edilmeye başlandı. Diğer yandan yeni yılın ardından ilk mesai gününde de vatandaş, Milli Piyango’nun resmi internet sitesinde ve ayrıca bilet satıcılarındaki ikramiye listesinde biletlerine ikramiye isabet edip, etmediğine dikkatle baktı.

Biletine ikramiye isabet etmeyenler hayallerini gerçekleştirememenin burukluğunu yaşarken, bazıları ise amorti ile teselli buldu.

Çekilişte amorti rakamları (0) ve (5) olarak belirlendi. Biletlerinin son rakamı bu numaralardan oluşan ve 2017’ye girerken de umduklarını bulamayan Kayserililer, teselli ikramiyelerini almak için piyangocuların etrafını sardı.

Ortaya çıkan yoğunluk ilginç görüntüleri de beraberinde getirdi. Bazıları belki yanlışlık vardır, umuduyla biletlerini atmadan önce piyango listesinde son kontrollerini yaparken bazıları ise amorti biletlerine karşılık ya ödedikleri parayı ya da “Belki bu kez çıkar” hayali ile yeniden bilet ve  “kazı kazan” alma yolunu tercih etti.

Haber/Foto: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Kayseri Milli Piyango Amorti Teselli Piyangocular Kalabalık Kayseri Haberleri

Tümü